kaynak-sanayisinin-guvenilir-tercihi-untel-kablo-3

Kablo sektörünün profesyonelliği ve kalitesi ile tanınan markası Üntel Kablo, kaynak sanayisi üreticileri tarafından da güvenle tercih ediliyor. Bu sayımızda Üntel Kablo’nun kaynak sanayisi için ürettiği kabloları inceleyeceğiz.

Kaynak kabloları esnek yapıları ile kaynak makineleri ve el elektrodları arası bağlantılarda akım taşımak için kullanılır. Bu kablolar başta iş güvenliği olmak üzere, sorunsuz bir iş deneyimi ve uzun ömürlü kullanım için yüksek kalite standartları ile üretilmektedir.

Sağlam ve esnek yapıları sayesinde otomobil ve gemi inşa sanayi, lojistik, konveyör sistemleri, ekipman imalatı, kaynak robotları ve daha birçok mobil uygulamada kullanılmaktadır.

Alçak gerilim ve tek damarlı olan kaynak kabloları maksimum 100/100V Uo/U voltaj altında çalışmakta ve hem iç hem de dış ortamlarda kullanılabilmektedir.

Kauçuk kılıfın sağladığı esneklik kullanım kolaylığı sağlarken; bükülme, kıvrılma ve düğümlenmeden kaynaklı oluşabilecek arızaların önüne geçmektedir.

Kullanılan yüksek kaliteli kompoundlar ve özel olarak dizayn edilmiş konstrüksiyonu sayesinde aşınmaya, atmosferik etkenlere, kaynak kıvılcımlarına ve ozona karşı yüksek mukavemete sahiptirler.

Üntel, kuruluşundan günümüze kadar en yüksek kalite standartlarında, CPR (Yapı Malzemeleri Yönetmeliği) Eca Sınıfı onaylı kaynak kablolarını 1×10 mm2’den 1×240 mm2’ye kadar olan tüm kesitler ve tüm renklerde üretilebilmektedir.

Tamamı yüksek kaliteli kauçuk kompoundlar kullanılarak üretilen Üntel’in kaynak kabloları portföyü harmonize standartlar kapsamında H01N2-D ve Class 6 bakır kullanılarak üretilen daha esnek alternatifi H01N2-E versiyonunu kapsarken, 0361 TQ cinsi kablolar BS standartlarına göre üretilmektedir.

Üntel Kablo, dünyanın önde gelen birçok sektöründe olduğu gibi, kaynak makinesi üreticisinin de onaylı ve tercihli tedarikçi listesinde yer almaktadır.

Üntel Kablo, bugün üretiminin %60’ını, 6 kıtada 70’den fazla ülkeye ihraç etmektedir ve 15.000’den fazla kablo çeşidi ile 250’den fazla uluslararası sertifikaya sahiptir.