isyerleri-icin-en-iyi-renkler

Kişilerin satın alma kararı vermeden önce %84,7’si renklerin en önemli faktör olduğunu iddia ediyor. Rengin özelliklerinin ruh halini, psikolojik reaksiyonları ve hatta üretkenliği etkilediği bilinmektedir.

O zaman işletmeniz için seçtiğiniz renkler hem hedef kitlenizde hem de çalışanlarınız üzerinde fark yaratacaktır. Verimlilik için en iyi ofis renkleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? İşte renkler ve bunların çalışanlarınızın görevlerini tamamlama şeklini nasıl etkileyeceği.

  • Mavi

Mavi, üretkenlikle ilişkilendirilen en yaygın renklerden biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır.

Kendine güvenen ama rahatlatıcı bir çalışma ortamı yarattığı söylenir. Sakinleştirici ve entelektüel özellikleri onu ofis alanlarında kullanmak için harika bir renk yapar. Mavinin vücudun rahatlatıcı kimyasallar üretmesine neden olduğu bile söylenmiştir.

  • Kırmızı

Kırmızı aciliyetin rengidir. Bir işin yapılması gerekiyorsa ve hızlı bir şekilde yapılması gerekiyorsa, ofis alanınızı normalden daha fazla kırmızı ile doldurmak faydalı olabilir.

Önemli mesajları çalışanlar ve müşterilerle paylaşmak istiyorsanız, iş mektupları, notlar ve işaretler için kırmızı kullanmak harika bir seçimdir. Kırmızı gibi parlak renkleri eksik etmeyin.

Tutku, duygu ve yoğunlukla ilişkilendirilen kırmızı, ekip üyeleriniz arasında yeni bir projeye başlamalarını sağlamak için bir kıvılcım yakacaktır. Sadece dikkatli kullanmayı unutmayın çok fazla kullanılırsa kırmızının olumsuz etkileri olabilir.

  • Mor

Asaletin rengi olarak bilinen mor, anında değer katar. Mor geleneksel olarak zenginlik, başarı ve bilgelik ile ilişkilendirilmiştir. Ancak, muhteşem özelliklerine ek olarak mor, mavinin kararlılığı ve kırmızının gücünün bir karışımı olduğu için yaratıcı düşünceye de ilham verir. Zihinsel farkındalığı arttırırken yaratıcı bir his eklemek için ofis alanınızda mor kullanın.

  • Sarı

Sarının iyimserlik, neşe ve iletişimle bağlantılı olduğu düşünülür ve pazarlama, satış veya halkla ilişkiler işlerinde uzmanlaşmış bir ofise mükemmel bir katkı sağlar.

Sarının renk tayfındaki en çekici tonlardan biri olduğu da söylenmiştir. Parlak doğası insanları kendine çeker ve çevreleriyle etkileşime girer. Toplantı alanlarınız için sarıyı seçin ve beyin fırtınası oturumlarınızın çok daha verimli olduğunu görebilirsiniz.

  • Turuncu

Sarı gibi, turuncu da heyecan ve bağlılığın sembolüdür ve ofis çevresinde coşkuyu teşvik edecektir. Kırmızı ve sarının karışımı olan sıcaklığı, her iki renkten de bazı mesajları beraberinde taşır. Büyüleyici gölgesi ekibinizi kaliteli hizmet sunmaya ve olabildiğince sıkı çalışmaya motive edebileceğinden, bu, ofis alanınıza eklemek için harika bir vurgu rengi olabilir.

  • Beyaz

Beyaz, bir alana saflık ve temizlik hissi katar. Çok yönlü renk, çevredeki diğer görsel öğelerden nefes alan bir alan yaratarak ofisinizde nötr bir ruh hali yaratmanıza olanak tanır.

  • Yeşil

Yeşil, işyerinde huzur ve sükunetle ilişkilendirilen başka bir renktir. İnsan gözü ayrıca diğer renklerden daha fazla yeşil tonunu algılayabilir. Bu, tüm gün yeşil bir ofiste oturmanın, parlak renkli bir ofiste oturmaktan çok daha az göz yorgunluğuna neden olacağı anlamına gelir.

  • Siyah

Siyah, sofistike, gizem ve güç ile ilişkilidir. Birçok üst düzey endüstri, markalarının kalitesine ince bir şekilde dikkat çekmek için siyah kullanır. Daha lüks bir çalışma ortamı yaratmanın çalışanları daha üretken olmaya teşvik edeceğine inanıyorsanız, ofis alanınıza siyah uygulamak en iyi seçiminizdir. Verimlilik için en iyi ofis renklerini bilmekle birlikte, ekibinizin performansını bir sonraki seviyeye taşımaya hazır olacaksınız.,

Görüşmek dileğiyle…