eytli-basogluı-kablo-calisanlarinin-coskulu-kutlamasi (1)

EYT kapsamında emeklilik süreci başlayan 30’dan fazla Başoğlu Kablo idari personeli, Bolu Hilton’da coşkulu bir kutlama gerçekleştirdi. 4 fabrikasında toplam 1326 personel ile dev bir üretim gücüne sahip olan Başoğlu Kablo’nun, yalnızca Bolu fabrikasında ise 676 çalışanı bulunuyor.

Güçlü kablo üreticisi Başoğlu’nun en önemli özelliklerinden biri de çalışanlarıyla uzun yıllar beraber yürümesi. İş gücünü oluşturan idari ve alt kadrolarında; 20, 30 hatta 35 yıllık çalışanlarıyla bir aile gibi olmayı başaran ve bu sinerjiyi üretim kalitesinden satış sonrası hizmetler gibi her alana taşıyan EYT’li Başoğlu personeli, emekliliklerini Hilton Otel’de düzenlenen eşsiz bir gece ile kutladı.

emeklilikte-yasa-takilanlar

Bilindiği üzere 1 Mart 2023 tarihinde “Emeklilikte Yaşa Takılanlar” ile ilgili düzenlemeyi içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Yasa ile ilk anda yaklaşık sayısı 1,5 milyon olan ve her ay artan sayıda EYT’li emekliliğe hak kazanmış oldu.

SGK’nın 24 saat, tüm personeli ile yoğun biçimde çalıştığı başvuruların tümünün sonlandırılması hakkında Eylül-Ekim 2023 aylarına kadar süreceği tahmin ediliyor.

Başoğlu Kablo Çalışanları Emeklilikten Sonra Da Çalışmaya Devam Edecek

Emeklilik birçok insan için yepyeni bir başlangıçtır. Yıllar boyunca karşılaşılan tüm zorlu süreçler ve sıkı çalışmalar, başarılar..

Ama aynı zamanda anılar, güzel günler ve mesai arkadaşlıklarının zamanla bir meslektaştan daha fazlası haline geldiği, ailenin bir parçası gibi olduğu gerçeği de çok güzel bir kazanımdır.

Bu nedenle emeklilik her ne kadar kazanılmış hak olması bakımından insanı mutlu etse de, hüzünlü bir duyguyu da beraberinde getirir. Ama Başoğlu Kablo çalışanları bu duyguyu yaşamıyor. Çünkü; hepsi emeklilikten sonra görevlerine devam edecek.

Çalışanlar, Başoğlu Kablo çatısı altında en derin şekilde hissedilen birlik olma, birlikte başarma ve aile olma duygusunu geçmişte olduğu gibi gelecekte de yaşayacak. Ne sıkılmaya vakit bulabilecekler ne de hüzünlenmeleri için bir sebep olacak. Hepsi Başoğlu Kablo çatısı altında emeklilik sonrası çalışmaya devam edecekler.

Başoğlu Kablo, bir dünya markası olması itibarıyla Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına pozitif katkı sunarak bir yandan da istihdam kabiliyetini arttırırken, çalışanları ile kurduğu sıcak aile ilişkisi ve sosyal sorumluluk projelerindeki varlığıyla da örnek sanayici olarak her kesimden endüstri temsilcisinin takdirini topluyor.