2023 yılında 3. kez yerli ve yabancı sektör profesyonellerini bir araya getirmek üzere gerçekleştirilecek olan Electrolighting Fuarı’nın tarihleri belli oldu. Electrolighting Fuarı 4-5-6 Mayıs 2023 tarihleri arasında Sueno Hotels Deluxe Belek-Antalya’da elektrik ve aydınlatma sektörünün devlerini bir araya getirecek.

Elektrik ve aydınlatma sektörlerinde 21 alt segmentte üretim yapan firmaların katılacağı ve dışarıdan katılıma kapalı olan Electrolighting Fuarı, 2 yıldır düzenlediği B2B formatı ile elektrik ve aydınlatma sektörünün ihracat oranlarına katkı sağlıyor.

2021 yılının Eylül ayında 25 yerli sanayiciyi 29 farklı ülkeden 110 iş insanı ile buluşturan Electrolighting, 2022 Mayıs ayında sayıları katlayarak 67 yerli sanayiciyi 44 farklı ülkeden gelen 235 iş insanı ile buluşturmuştu.

Geçtiğimiz 2 yılda gerçekleşen fuarlar boyunca ülkesinde satırbaşı olan ithalatçıların ve zincir marketlerin satın alma direktörlerinin katılımı ile oldukça verimli dönüşler sağlayan yerli sanayicilerin memnuniyeti, 2023 Electrolighting Fuarı’nın temellerini attı.

2023 yılında 3. kez Antalya’da düzenlenecek olan Electrolighting Fuarı’na ise 5 kıta ve 55 farklı ülkeden gelen 250’den fazla ithalat devi katılacak. 2023 yılında da fuar temasını daha öncekiler gibi “sıcak satış” olarak belirleyen Electrolighting Fuarı, standart B2B anlayışının dışına çıkarak tatil atmosferinde ticaret formatını hedefliyor.

Sueno Hotels Belek’te gerçekleşecek olan fuarda, yerli sanayiciler ile yabancı potansiyel müşterilerin günün her saatinde bir arada olarak ikili diyalog kurması ve pekiştirdiği ilişkilerini ticari ilişkilere dönüştürmesi esas alınıyor.

Electrolighting Fuarı neredeyse her segmentten yerli üreticiye anahtar-priz, sigorta aksesuarları, elektrik panoları, kablo ve kablo aksesuarları, şalt, akıllı bina teknolojileri, trafo, sayaç, jeneratör-UPS, solar malzemeler, sinyalizasyon ve teknik hırdavat gibi birçok ürün grubunun sergilendiği ve sıcak satışının gerçekleştirildiği bir ortam sunuyor.

Her Şey Dahil Fuar Konsepti

Sıra dışı bir konsepte sahip olan Electrolighting Fuarı, katılımcıların ve ziyaretçilerin Antalya havalimanından karşılanmasıyla başlayacak.

Fuar boyunca Sueno Hotels Deluxe Belek’te her şey dahil olarak konaklayan katılımcı ve ziyaretçiler, gün boyu ikili görüşmeler gerçekleştirerek samimi bir ticaret ortamı kurma imkanı bulacak. Ayrıca Electrolighting Fuarı tüm katılımcılara ve ziyaretçilere ücretsiz olarak İngilizce, Arapça, Fransızca ve Rusça dillerinde uzman tercümanlar tahsis edecek.

Dışarıdan katılıma kapalı olarak organize edilen fuarda yabancı ithalat devleri ile B2B görüşmeler gerçekleştiren yerli üreticiler otelde kurulan stantlarında yeni ihracat fırsatları yakalama şansını yakalayacak. Fuar bitiminde ise katılımcılar ve ziyaretçiler Antalya havalimanından uğurlanacak. 

Electro Lighting’e 5 Kıtadan Katılım Sağlanacak

Electrolighting Fuarı’na davet edilen kıtalar arasında başlıca Almanya, Portekiz, İspanya, İsviçre ve Macaristan gibi birçok ülke ile Avrupa; Rusya, Tacikistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Kazakistan gibi birçok ülke ile Asya; Lübnan, Filistin, İsrail, Ürdün, Katar gibi birçok ülkesi ile Ortadoğu; Cezayir, Libya, Tunus, Fas, Mısır gibi birçok ülkesi ile Afrika ve Meksik, Uruguay, Kolombiya ülkeleri ile Güney Amerika yer alıyor.

Her yıl düzenlenmesi planlanan Electrolighting Fuarı, temelde farklı ülkelerde ticari faaliyette bulunan sektör liderleri ile yerli üreticileri buluşturarak ülke ekonomimize ve ihracatımıza katkı sağlamayı hedefliyor.