Kıraç Elektrik Türkiye’nin Elektrik-Otomasyon ürünleri sektöründe “Tek Noktadan Tedarik” stratejisi ile pazara farklı bir boyut katıyor. Kıraç Group iştiraklerinin, kendi şirketler grubu içinde ve sektörünün önde gelen firması Kıraç Elektrik, elektrik – otomasyon ürünleri satış ve dağıtım kanalında marka – ürün çeşitliliği, yüksek stok performansı, profesyonel hizmetleri, danışmanlıkları ve proje mühendislik hizmetleri doğrultusundaki vizyonu ile “Tek Noktadan Tedarik” stratejisi sayesinde sektörüne katma değer sağlamayı hedefliyor.

Konuyu sorduğumuz Kıraç Elektrik Genel Müdürü Can Kıraç stratejilerini şu şekilde açıklıyor:

“Öncelikle stratejimizi ve planlarımızı size anlatmam gerekiyor. Bugün Türkiye pazarı, dünyada da olduğu gibi, hizmete ve ürüne ulaşmakta problemler yaşarken, aynı zamanda bunları sağlayacağı doğru tedarik zincirine ulaşma noktasında da sorunlar yaşamaktadır.

Pandemi ve sonrasında oluşan hammadde tedarik ve lojistik sıkıntısı, öngörülemez fiyat değişimleri, enflasyon, savaş vb olumsuzluklar, sektörümüzde müşterilerinin tüm beklenti ve sorunlarına çözüm olabilecek, hizmette sürdürülebilirliği benimseyen firma arayışını ön plana çıkarıyor.

Taahhüt şirketlerinden mühendislere, satış kanallarından son kullanıcıya kadar herkesin temel derdi doğru bilgi ile ürünlerin tedariğini sağlamak yönünde.

Alternatif çözüm önerileri yaratmak, stokların sürekliliği ve doğru lojistik operasyon ile ürünlerin zamanında teslimi çok kritik problemlerin başında geliyor. Projelerde ve üretim kanallarında müşterilerimiz, neredeyse yirmiden fazla tedarik noktası ile muhatap olmak zorunda kalıyor.

Konu sadece tedarik ile bitmiyor. Bu farklı noktalardan sağlanan ürünler ne yazık ki aynı zamanlama ile fabrikalara, şantiyelere ya da proje lokasyonlarına gelmediği için projelerin finalizasyon ve teslim sürelerinde ciddi olumsuzluklar ve gecikmeler de yaşanıyor.

Bu sebeple ürünlerin; hızlı, istenen çeşitte ve kalitede, istenen miktarlarda ve doğru zamanlama ile ulaştırılması kritik bir önem kazanıyor. Ayrıca üretim ve proje proseslerinde çoğu zaman gerçek anlamda teknik mühendislik desteğine ihtiyaç duyuluyor.

Proje partnerlerimizin bu hizmetlerin tamamını Kıraç Elektrik’ten alması maliyet avantajlarının yanı sıra zaman ve süreç yönetiminde kolaylık kazandırıyor.”

Yaptığı bu tespitin üzerine Kıraç Elektrik olarak sektörde nasıl katma değerli hizmet ürettiklerini anlatan Genel Müdür Can Kıraç; Kıraç Elektrik Türkiye’nin belirli bölgelerinde bulunan özel lojistik ve depolama alanlarına sahip.

Aynı zamanda kendi sektöründe en fazla çeşidi bünyesinde bulunduran iş modelimiz sayesinde hiçbir satın alma sürecinde müşterilerimizin kapı kapı dolaşıp ürün ve malzeme aramasına, teknik ve lojistik yeterliliği sorgulamasına ihtiyacı yok.

Kıraç Elektrik tüm beklentileri tek merkezden karşılayan bir firma. Sektörde “tek noktadan tedarik” sağlayarak Türkiye’de katma değerli bir hizmet üretiyoruz” dedi.

Elektrik, otomasyon, alçak gerilim ve orta gerilim şalt malzemeleri, enerji ve zayıf akım kabloları, konut içi tesisat ürünleri, enerji izleme ve bağlantı ekipmanları, panolar, aydınlatma armatür ve ampulleri, topraklama sistemi elemanları, tip testli alçak gerilim panoları yenilenebilir enerji çözümleri başta olmak üzere 80.000 farklı referansla geniş bir ürün yelpazesine sahip Kıraç Elektrik sektörde farklı açılımları ile yepyeni bir hizmet penceresi açıyor.