elektrik-anahtar-cerceveleri-gorseli

Elektrik anahtar çerçevesi satın almak istiyorsanız ve nasıl seçim yapacağınızı bilemiyorsanız elektrik anahtarı çerçevesiyle ilgili merak ettiğiniz tüm bilgilere yazımızla ulaşabilirsiniz.

Elektrik Anahtarı Çerçevesi Nedir?

“Elektrik anahtarı çerçevesi” elektrik anahtarının dış görünümünü belirleyen ve anahtarı saran sade veya dekoratif çeşitlerde üretilen yapılardır.

Elektrik anahtarları genel olarak bir elektrik devresini açıp kapamaya ve elektrik akımının yön değiştirmesini sağlayan devre elemanlarıdır.

Elektrik anahtarlarının temelinde devreyi çalıştırma prensibi olsa da firmalar tarafından her mekanda kullanılabilecek, dekoratif elektrik “anahtar çerçevesi” üretilmektedir.

elektrik anahtar priz cerveve imalat video

Elektrik Anahtarı Çerçeveleri Ne İşe Yarar?

Elektrik anahtarı çerçeveleri temelde iki işlevi yerine getirmektedir:

  • Elektrik anahtarının çevresini sarar.
  • Elektrik anahtarının dekoratif ve istenilen görünüme sahip olmasını sağlayarak mekanlarda istenen görünümün yakalanmasına yardımcı olur.

Elektrik Anahtarı Çerçevesi Modelleri

Firmalar genel olarak pek çok dekorasyona uygun olabilecek çeşit ve modellerde dekoratif priz çerçevesi üretmektedir. Üretilen elektrik anahtarı çerçevelerinden bir kısmı şu şekildedir:

Şeffaf Priz Çerçevesi

Şeffaf priz çerçeveleri elektrik anahtarının çevresini saran ve şeffaf bir görünüme sahip olan çerçevelerdir.

Bu çerçeve modellerini genelde minimalist bir ortam yaratmak isteyen kişiler sıklıkla tercih etmektedir.

Elektrik anahtarınızın çevresinin dikkat çekmeyen, şık ve sade bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız siz de şeffaf priz çerçevesi tercih edebilirsiniz.

İkili Priz Çerçevesi

Tek değil yan yana bulunan iki elektrik anahtarını çerçeve altına alan priz çerçevesi modelleridir.

Bu çerçeve modellerini iki adet priziniz yan yanaysa ve ikisine ayrı ayrı elektrik anahtarı çerçevesi satın almadan daha bütün bir görünüm elde etmek istiyorsanız tercih edebilirsiniz.

İkili priz çerçevesi modelleri genel olarak pek çok renk ve modelde üretildiği için mekanınızın tasarımına göre sizin için en uygun olan modele karar verebilirsiniz.

Minimalist Priz Çerçevesi

Şeffaf elektrik anahtar çerçevelerinin dışında alanınızda sade ve doğal bir görünüm yaratmanızı sağlayacak pek çok elektrik anahtarı çerçevesi modelleri vardır.

Günümüzde pek çok marka ve firma ağırlıklı olarak minimalist priz çerçevelerinin üretimini yapmaktadır.

Bu priz çerçeveleri hemen hemen her mekanla uyum sağlayabildikleri ve ortamda doğal bir hava yarattığı için piyasaya en çok sürülen ürünlerdir.

Minimalist priz çerçeveleri genel olarak hiçbir desenin bulunmadığı ya da desenlerin abartılı kullanılmadığı modellerden oluşmaktadır. Minimalist çerçeve renkleri arasında en çok karşımıza çıkan renkler altın rengi (gold), gümüş rengi (silver), beyaz ve siyah renklerdir.

Ahşap Priz Çerçevesi

Eğer mekanınızda ahşap ağırlıklı ürünler kullanıyorsanız ya da daha doğal ve sade bir görünüme sahip elektrik anahtarı çerçevesi satın almak istiyorsanız bu modelleri tercih edebilirsiniz.

Bu priz çerçevesi modelleri tekli ya da çoklu elektrik anahtarları için kullanılacak şekilde çeşitli modellerde üretilmektedir.

Yine ahşap dokunun kullanıldığı bu elektrik anahtarı çerçeveleri pek çok renk tonunda ve ahşap görünümü ile de üretildiği için mekanınıza göre hangi model ve rengi kullanacağınıza karar vermenizi öneririz.

Çiçek Desenli Priz Çerçevesi

Son yıllarda floral desenlerin moda olması ile birlikte çiçek desenli ürünler pek çok alanda hayatımızda yer almaya başladı.

Bu desenlerin kullanıldığı alanlardan birisi de elektrik anahtar çerçevelerimiz oldu.

Eğer çiçek deseninden hoşlanıyorsanız, ilgi çekici ve özgün tasarımlarda üretilen bu dekoratif priz çerçevesi ürünleri ile mekanınıza hoş bir hava katabilirsiniz.

Floral desenli ürünler de yine diğer ürünler gibi tek ya da çoklu prizler için çeşitli ebatlarda ve modellerde üretilmektedir.

Renkli Dekoratif Priz Çerçevesi

Neon ve daha canlı renklerin son zamanlarda ev ve iş yeri dekorasyonlarında sıkça kullanıldığına rast gelmişsinizdir.

Firmalar müşterilerinin bu konuda modaya ayak uydurmak isteyeceğini düşünerek canlı renklerde anahtar çerçevesi imalatı gerçekleştirmektedir.

İstediğiniz renk ve modelde üretilen pek çok elektrik anahtarı çerçevesinden istediğinizi tercih edebilir ve mekanınızda dikkat çekici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Elektrik Anahtarı Çerçevesi Nasıl Seçilir?

Elektrik anahtarı çerçevesi seçmek için modellerini incelediniz ancak nasıl bir elektrik anahtarı çerçevesi satın alacağınız konusunda kararsız mısınız?

Sizinle paylaşacağımız kriterlere sahip ürünleri tercih ederseniz uzun yıllar hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanabileceğiniz kaliteli elektrik anahtar çerçeveleri satın almış olursunuz.

Sağlamlık ve Kalite Kontrolü Yapın

Elektrik anahtarı çerçevesi satın alırken mutlaka kalite kontrolü yaparak ürün alın. Elektrik anahtarı çerçevesi sizin sadece dekorasyon amacı ile kullanacağınız bir ürün olsa da kalitesiz ürünler birkaç kullanımda hasar görebilir ve boş yere para ödeyerek ürün satın almış olmanıza neden olabilir.

Bu nedenle her zaman normal ve dekoratif priz çerçevesi satın alırken kullanılan malzemeyi ve prizin sağlamlığını kontrol edin.

Prizin ağırlığı ve prizin boyutunu göz önünde bulundurun, çok hafif ürünler genellikle çabuk hasar almaya eğilimli ürünlerdir.

Ancak bu prizin modeline göre değişim gösterebilir.

Her zaman inceleyebileceğiniz tester ürünlerini elinize alarak iyice inceleyin ve çabucak kırılacak, çizilecek ürünler almamaya özen gösterin.

Evinizin Dekorasyonunu Göz Önünde Bulundurun

Evinize her zaman ürün alırken dekorasyonu ile uyum içerisinde olup olmayacağından emin olmanız gerekir. Elektrik anahtarı çerçeveleri de bu konuda evinizin dekorasyonu, rengi, mobilyalarınız ve evinizin diğer eşyalarını göz önünde bulundurarak satın almanız gereken ürünlerdir.

Örneğin, kahverengi eşyaların ve ahşap ürünlerin ağırlıklı olduğu bir evde beyaz modern priz çerçevesi modelleri çok göze batacaktır. Böyle bir mekanla ahşap görünümlü ya da altın rengi elektrik anahtarı prizleri uyumlu olacaktır.

Tekli – Çoklu Elektrik Anahtarı Ayrımı Yapın

Evinizde elektrik anahtarı çerçevesi satın almak istediğiniz prizleri gözden geçirin. Bu prizlerin tek mi yoksa ikili, üçlü gibi çoklu bir yapı gösterip göstermediğine bakın.

Birden fazla priziniz yan yanaysa bunlara ayrı ayrı elektrik anahtarı çerçevesi satın almaktansa ikili priz çerçevesi ya da diğer çoklu elektrik anahtarı çerçevesi modellerini satın alabilir ve prizlerinizin bütün olarak, uyumlu bir şekilde çerçevelenmesini sağlayabilirsiniz.

Her zaman priziniz için elektrik anahtarı çerçevesi seçmeden önce prizlerinizin mevcut durumunu göz önünde bulundurmaya özen gösterin.

Bütçenizi Göz Önünde Bulundurun

Piyasada firmalar müşterilerinin birbirlerinden farklı bütçe ve mali kazançlarını göz önünde bulundurarak farklı fiyat ve kalitede elektrik anahtarı çerçevesi üretmektedir.

Bu nedenle, bütçenizi göz önünde bulundurarak hangi fiyatlar arasında priz çerçevesi satın alabilirsiniz ona karar verin. Eğer bütçenizi çok yüksek tutamıyorsanız bu durumda ucuz priz çerçevesi ürünlerini tercih ederek bütçenizi çok zorlamadan alışveriş yapabilir ya da bütçenizi yüksek tutabiliyorsanız daha pahalı ve belki özel tasarım elektrik anahtarı çerçevelerini tercih edebilirsiniz.

Garanti Sunulup Sunulmadığını Sorun

Firmaların genelde ürünleri için garanti sunması ürünlerinin kalitesine ve sağlamlığına çok güvendiğini ve müşterilerinin yaşadıkları olumsuzluklar karşısında onların sorunlarına çözüm bulma konusundaki isteklerini gösterir.

Bu nedenle mümkünse müşterilerine garantili priz çerçevesi ürünleri sunan firmaların ürünlerini satın almaya çalışın. Böylelikle hem sağlam ve dayanıklı olduğu yönünde bir karine olan ürünler satın almış olursunuz; hem de yaşayacağınız olası problemlerde başvurabileceğiniz bir adres mevcut olur.

Priz Çerçevesi Fiyatları

Firmalar pek çok renk, model, tasarıma sahip elektrik anahtarı çerçevesi ürünlerini piyasaya sunmaktadır. Bu ürünler arasında çok ucuz priz çerçevesi ürünleri olduğu gibi çok pahalı priz çerçevesi ürünleri de vardır. Peki, firmalar ürünlerinin fiyatını neye göre belirlemektedir?

  • Elbi Elektrik Priz çerçevesi fiyat listesi
  • Almera Elektrik elektrik anahtarı çerçevesi katalog
  • Materyal fiyatı belirleyen en önemli faktörlerden birisidir. Bir firmanın elektrik prizini ürettiğini materyalin fiyatı yüksekse o zaman elektrik prizinin fiyatı da yüksek olacaktır.
  • Model fiyatı belirleyen ikinci faktördür. Bir elektrik anahtarı çerçevesi ya da dekoratif priz çerçevesi fiyatları ürünün modeline göre değişim göstermektedir. Standart modeller genelde daha ucuz olurken yeni modeller ya da özgün modellerin fiyatı daha yüksek olabilmektedir.
  • Tasarım olup olmadığı fiyatı belirleyen üçüncü faktördür. Her alanda olduğu gibi elektrik anahtarı dekorasyonunda da özel tasarım olup olmadığına göre ürünlerin fiyatı değişmektedir. Eğer özel tasarım olan ürünleri satın almak isterseniz genel olarak bu ürünler çok sınırlı sayıda ya da tek (özgül) olarak üretildiği için fiyatları piyasaya çok sayıda, limitsiz olarak sürülen elektrik prizi çerçevesi fiyatlarından daha yüksek olmaktadır.
  • Ebat da fiyatı belirleyen faktörlerden birisidir. Elektrik anahtarının çerçevesinin ebadı ne kadar büyük olursa, ebadı daha küçük olan modelinden daha pahalı olacaktır. Bu nedenle eğer bütçeniz kısıtlıysa ve ucuz priz çerçevesi satın almak istiyorsanız bu durumda iki aynı modelden ebadı küçük olanı tercih etmenizi öneririz.
  • Marka da fiyatı belirleyen en önemli ve en son faktördür. Elektrik prizi çerçevesinin hangi marka ya da firma tarafından üretildiği dekoratif priz çerçevesi fiyatları bakımından direkt olarak etki etmektedir.

Priz Çerçevesi Firmaları

Günümüzde elektrik çerçevesi satın alabileceğiniz pek çok yerli ve yabancı elektrik anahtarı çerçevesi üreten firma vardır.

Bu firmalar arasından seçim yaparken internetteki müşteri yorumlarını, kullanıcı şikayetlerini incelemeniz firmaların müşterilerine nasıl bir hizmet sundukları konusunda size en çok ipucu veren konulardan birisi olacaktır. Aşşağıdaki linklerden elektrik anahtarı çerçevesi üreten firmalarımızın ürün sayfalarını inceleyebilir, whatsapp hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bu firmalar şeffaf priz çerçevesi renkli ve desenli priz çerçeveleri, ahşap priz çerçeveleri, çoklu priz çerçeveleri ve daha pek çok renk ve modelde priz çerçeveleri üretmektedir.

Daha önceden elektrik prizi çerçevelerinizi satın aldığınız güvenilir bir firma biliyorsanız o firmayı tercih edebilir ve yaşayabileceğiniz olası kötü sürprizlerden kendinizi kurtarabilirsiniz.