ekon-motor-ve-aydinlatma-kondansatorleri-tuv-belgesi-ile-kalitesini-kanitladi

1989 yılından itibaren üretim kalitesi ile motor ve aydınlatma kondansatörleri ürün grubunda piyasayı adım adım ileri taşıyan Ekon Kondansatör TÜV Belgesini aldı.

Ekon Kondansatör, yurtdışına bağımlılığı kesmeyi amaçlayan misyonu ile elektrik, elektronik, beyaz eşya, motor ve aydınlatma gibi birçok sektörün kullandığı kondansatörleri yerli üretim teknolojisi ve sermayesi ile tüketicilerine sunuyor.

Motor kondansatörleri alanında farklı güç ve kapasitelerdeki ürünleriyle geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Ekon Kondansatör, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunabilme yeteneğine sahip bir üretim tesisiyle hizmet veriyor.

Ayrıca, ürünlerinde kullanılan yüksek kaliteli malzemeler ve gelişmiş üretim teknikleri, enerji verimliliğini artırmak ve enerji tasarrufu sağlamak için tasarlanarak dünya markaları ile yarışan kondansatörler sunuyor.

Aydınlatma kondansatörleri alanında ise Ekon, uzun ömürlü ve yüksek performanslı ürünleriyle öne çıkıyor. Aydınlatma sistemlerinin stabilitesini ve verimliliğini artırmak için tasarlanmış olan bu kondansatörler, enerji tüketimini optimize etme konusunda etkili bir rol oynuyor. Aynı zamanda, düşük enerji kaybıyla çalışarak maliyetleri de düşürmeye yardımcı oluyor.

ekon-aydinlatma-kondansatorleri-tuv-belgesi

Ekon Kondansatör, Kalitesini Tüv ile Bir Kez Daha Belgeledi

TÜV (Technischer Überwachungs – Verein) dünya çapında güven ve kalitenin onayı olarak bilinen teknik yeterliliği tescilleyen norm bir belgedir. TÜV garantisi; bir ürün, hizmet ya da sürecin güvenlik açısından test edildiğini, uluslararası düzenlemelerine uygun olup olmadığını kanıtlamaktadır.

Ekon Kondansatör, aydınlatma ve motor kondansatörlerinde aldığı TÜV garantisi ile hem güvenilirliğini hem de kalitesini bir kez daha belgelemiş oldu.

Kondansatöler Hakkında Temel Bilgiler

  • Kondansatörler, elektrik yüklerini kısa süreliğine depo etmeye yarayan devre elemanlarıdır. Kondansatörlerin sembolü c, birimi ise faraddır.
  • Kondansatörler, yapısal olarak iki iletken levha arasına konulmuş bir yalıtkandan oluşur. İletken levhalar arasında bulanan maddeye elektriği geçirmeyen anlamında dielektrik adı verilir.
  • Kondansatörlerde dielektrik madde olarak; mika, kâğıt, polyester, metal kâğıt, seramik, tantal vb. maddeler kullanılabilir. Elektrolitik ve tantal kondansatörler kutupludur ve bu nedenle sadece DC ile çalışan devrelerde kullanılabilirler. Kutupsuz kondansatörler ise DC veya AC devrelerinde kullanılabilir.
  • Kondansatörlerin elektrik depolama kapasitesi; plakaların yüzey alanına, plakalar arasındaki uzaklığa ve kullanılan dielektrik maddenin cinsine bağlı olarak değişir.

Kondansatörler elektriği piller gibi uzun süre depolayamaz, herhangi bir devreye bağlı olmasalar da zamanla boşalırlar.

Ekon Kondansatör, günlük hayatta elektrik devreleri için enerjilerini depolamak için kullanılan bu kondansatörler, motor ve aydınlatma alanında priz, otomatik şalter, sigorta tarzı ekipmanlarda olduğu gibi çamaşır-bulaşık makinası, klima üreticileri, dikiş makinası motorları, kesintisiz güç kaynağı üreticileri, küçük ev aletleri üreticileri gibi ürünlerde de kullanılmaktadır.

Ekon Kondansatörleri, ihracat pazarları, yeni yapılmış kamu binaları ve birçok büyük projelerinde Avrupa’nın önde gelen markalarının arasında ilk tercih edilen marka olarak bilinmektedir.

Ekon Kondansatörleri, 30 yıla aşkın süredir yaptığı gibi A grubu ürünleri ile piyasada rekabet etmeye devam etmektedir.