Başoğlu Kablo, İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile bünyesinde çalışan tüm kadın personellere Meme Kanseri Farkındalık Eğitimi verdi. Türkiye sınırları ötesinde üretim kalitesi ve pazara kattığı inovasyonlarla kablo sektörünün önde gelen firmalarından Başoğlu Kablo, üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri ile de iş hayatına örnek olmaya devam ediyor.

Bu kez çağımızın yaygın problemi olan ve kadınların bilinçlendirilmesi ile büyük oranda erken teşhis tedavisi sağlanabilen meme kanserini odağına alan Başoğlu Kablo, bünyesinde çalışan tüm kadın çalışanlara Meme Kanseri Farkındalık Eğitimi organize etti.

700’den Fazla Kadın Personel Meme Kanseri Farkındalık Eğitimi Aldı

basoglu-kablonun-programinda-hpv-egitimide-var

Başoğlu Kablo İnsan Kaynakları Müdürü Selma Kurt’un çağrısı ile eğitime destek veren İl Sağlık Müdürlüğü, konuyla ilgili uzman sağlık personellerini Başoğlu Kablo’ya yönlendirdi.  Başoğlu Kablo’nun Bolu, Manisa ve Çerkezköy fabrikalarında çalışan 700’ü aşkın kadın personel İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen uzman sağlık personellerinden meme kanserini tanıma ve tespit etme üzerine eğitimler aldı.

Eğitim kapsamında meme kanseri hastalığının evde yapılacak rutin muayeneler ile erken teşhisi, hastalıktan korunma yolları, tedavi süreci ve yapılması gereken rutin sağlık kuruluşu muayenelerine değinildi. Yaşadığımız dönemde yaygın olarak görülen ve toplumsal bilincin arttırılması ile büyük ölçüde önüne geçilebilen meme kanseri hastalığına yönelik bilgiler 700’den fazla kadına daha kazandırılmış oldu.

kanserde-erken-tani-neden-gerekli

Başoğlu Kablo, eğitimlerin ardından tüm kadın personellerini meme kanseri tarama testinden geçirmeye karar verdi. İlk olarak Başoğlu Kablo’nun Bolu fabrikasında çalışan 25 kadın personel, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından meme kanseri tarama testine tabi tutuldu. Program sona erdiğinde Başoğlu Kablo’nun tüm kadın personelleri meme kanseri tarama testine girmiş olacak.

ikiyuzden-fazla-kadin-calisan-meme-kanseri-farkindalik-egitimi-aldi

Başoğlu Kablo’nun Programında HPV  Eğitimi de Var

Son günlerde yine sık sık gündeme gelen HPV (Human Papilloma Virüs), insanlarda oldukça yaygın görülüyor ve herhangi bir şikayete yol açmasa da zaman içerisinde kadınlarda genital siğile ve kansere sebep olabiliyor.

Tüm kadınların bilinçli olması ve mümkünse aşı ile önlemini alması gereken HPV hakkında toplumumuzda yeterli kadar bilinçli olunmadığını fark eden Başoğlu Kablo sıradaki eğitim programına yine İl Sağlık Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde düzenleyeceği HPV eğitimi ekledi.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.