polite-d-ile-daha-verimli-tunel-yonlendirmesi (1)

Arsel Elektronik tarafından pazara sunulan POLITE-T Yönlendirme Armatürü; dayanıklı yapısı ve uzun ömürlü LED lambaları ile karayolları üzerindeki tünel yapılarında kaçış kapılarını işaretlemek için tasarlanmıştır.

Tünellerde bulunan acil aydınlatma ve yönlendirme armatürleri olası felaket durumlarında güvenli tahliyeyi sağlamak ve can sağlığını korumak açısından çok önemlidir.

Görsel iletişim öğesi olan bu ürünler özellikle panik anlarında insanları yönlendirerek sakinleştirir ve karmaşa oluşmasını engeller. Bu sebeplerden dolayı üst düzey dayanıklılık ve kaliteli çalışma prensibine sahip ürünlerin tercih edilmesi gerekir.

Bu ay acil aydınlatma yönlendirme armatürleri üreticisi Arsel Elektronik’in tüneller için tasarlayıp ürettiği POLITE-T Karayolu Tünel Yönlendirme Armatürü‘nü inceleyeceğiz.

arsel-polite-d-tunel-yonlendirme-armaturu (1)

POLITE-T Tünel Yönlendirme Armatürü Teknik Özellikleri

  • Kaçış kapılarını işaretlemek için kullanılan ürünün gövdesi; çizilmeye ve paslanmaya karşı dayanıklı elektrostatik toz boyalı 1,5 mm saç kasadan oluşuyor. Sıva üstü montaj saç kasa ürün, 5 mm solid polikarbon panel üzerine beyaz folyo üzeri latex baskı uygulaması ile yine dayanıklılığın öne çıktığı etiket paneline sahip.
  • Batarya olarak tüm modellerde uzun ömürlü olması ile bilinen nickelcadmium kullanılıyor. Continius şarj yöntemi ile pilleri sürekli dolu ve hazır olan ürünün ilk kullanımda şarj süresi 24 saat olarak belirtiliyor.
  • Şebeke besleme gerilimi standart 220 volt AC 50 hz olarak üretilen armatürler 150 voltun altında acil aydınlatma moduna geçerken, 185 voltun üzerinde şarj durumuna geçiyor. Ayrıca şebeke voltajındaki 285 volta kadar olan dalgalanmalara karşı dayanıklı bir yapıya sahip.
  • Ürün ISO 9001-2000 kalite yönetim sistemi çerçevesinde, TS 8710 EN60598-2-22 standardına uygun üretilirken, toza ve suya karşı IP65L LED ampul ile sağlanıyor. Ayrıca ürünün sürekli ve şebekeden yanan olmak üzere 2 farklı seçeneği de bulunuyor.

Karayollarında bulunan tünellerde kullanılmak üzere özenle tasarlanan ve üretilen POLITE-T Yönlendirme Armatürleri’ni alanında 20 yılı aşkın tecrübeye sahip Arsel Elektronik’ten temin edebilir, marka ile iletişime geçerek ürünle ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.