alves-kablo-fabrika (5)

Tüm dünya pandeminin etkisindeyken bile üretime aralıksız devam eden, Ortadoğu, Afrika, Asya Türk Cumhuriyetleri ve Avrupa başta olmak üzere 30 dan fazla ülkeye yaptığı ihracat sayesinde Türkiye ekonomisine pozitif katkı sağlayan Alves Kablo gözünü yeni pazarlara dikti.

Ankara’daki fabrikalarını genişleterek bakır işleme tesisi üzerinde çalışan firma, 6 bin m2’lik kapalı alana yaklaşık 1.5 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Tesis hayata geçtiğinde üretim hızı ve kapasitelerini yaklaşık olarak %40 artırmak için çalışan Alves Kablo, 2021 yılı sonunda fabrikalarından çıkan ürünlerin %60’ını ihraç eder hale gelmeyi hedefliyor.

Alves Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Karamercan hedeflerinin ihracat yaptıkları bölgelerdeki ülke sayısını arttırmak olduğunu dile getirerek;

“Kendi bünyemizde kurduğumuz tasarım merkezi ile ürün gamımızda nitelik ve kalite anlamında daha yüksek noktalara ulaşmayı hedefliyoruz. Dünyanın her yerinde fuarlara, tüm önemli toplantı ve çalışmalara katılıyoruz. İhracat konusunda her ülkenin kendi standartları, özel belge talepleri var. Bu standartlara ulaşmak için yoğun bir gayret içerisindeyiz.

Son olarak bu anlamda CYKY Belgesi’ni çıkarttık. Hedefimiz 1 yıl içinde ihracatımızı 30 kat arttırmak” dedi.

Türkiye içindeki performanslarını dünyaya da yansıtarak kablo ile ilgili sektörlerin hemen hemen her ihtiyacına hizmet edecek yüksek kalitede kablo üreten Alves, “Gelişmeyen kaybeder” ilkesiyle sektörel tüm faaliyetleri ve yenilikleri yakından takip ederek Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.