alves-kablo-yonetim-kurulu-baskani-deniz-karamercan

İstikrarlı bir yatırım performansı sergileyerek her geçen gün daha da büyüyen Alves Kablo, bünyesine eklediği yeni makinelerle kapasitesini arttırmaya devam ediyor. 8 mm bakır filmaşin girdisinden başlayarak tüm üretim proseslerini kendi tesislerinde entegre bir şekilde gerçekleştirebilen Alves Kablo, alçak gerilim tesisat kabloları, alçak gerilim yeraltı kabloları, holegen free (yangın anında zehirli gaz salınımı yapmayan) ve FE 180 enerji kabloları başta olmak üzere 1000’in üzerinde kablo çeşidini dünya standardında üreterek 30’dan fazla ülkeye ürünlerini gönderiyor.

alves-kablo-uretim-kapasitesini-buyutuyor

Alves Kablo’nun yatırım süreci hakkında bilgi veren Alves Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Karamercan;

“Sektörde ihtiyaç duyulan inovatif ürünleri portföyümüze eklemek ve üretim kapasitemizi arttırmak için yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 10 bin m2’si kapalı, toplam 15 bin m2 alana sahip Ankara üretim tesislerimizde aylık 1000 ton bakır, 500 ton alüminyum, 1500 ton PVC işleme kapasitesine sahibiz. 2022 yılında solar kablo üretimini de ürün gamımıza ekledik.

Bu yıl içerisinde ise yeni yatırımlarla genişlettiğimiz extruder hatları, buncher büküm hatları, bakır ince tel hattı ve kangal paketleme hattı ile daha büyük bir kapasiteyle hizmet vermeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu. Karamercan, yurt içi ve yurt dışında çağın isteklerini karşılayabilen lider bir firma olmak için yatırımlarına aralıksız devam ettiklerini dile getirerek;

“Alves Kablo kurulduğu günden beri ‘Gelişmeyen Kaybeder’ politikasıyla insana, yazılıma, teknolojiye, makineleşmeye ve kaliteli üretim yapmaya sürekli yatırım yapmıştır.

Geniş ürün portföyümüz, Ar-Ge faaliyetlerimiz, güçlü ve yaygın bayi ağımızla her geçen gün kapasitemizi ve uluslararası pazarlarda rekabet gücümüzü arttırıyoruz” dedi.