sektorunun-lider-kurulusu-gemta-kirkinci-yilini-kutluyor

Türkiye’nin önde gelen teknoloji firmalarından Gemta, 40. yılını büyük bir gururla kutluyor. Güç elektroniği, uçak ikaz sistemleri ve kişisel ses sistemleri alanlarında faaliyet gösteren ve inovasyonel ürünleriyle adından söz ettirmeyi başaran Gemta, akü şarj cihazı, inverter, UPS, uçak ikaz sistemleri ve kişiselleştirilebilen doğrusal ses sitemi Winpoint’in yanı sıra üretimini yaptığı birçok ürünle adını sektöre perçinlediği 40. yılını çalışanlarıyla kutladı.

  1. yıl kutlaması vesilesiyle, Sektörüm Dergisi’ne açıklama yapan Gemta Yönetim Kurulu Başkanı H. Erdal GÜREL şunları söyledi;

“1984 yılında kurulan firmamız, Türkiye’de ilk “redresör” üretimini yapmış ve günümüze kadar olan süreçte ülkemizin enerji alanındaki en kritik kurumu olan TEİAŞ’ın en önemli redresör tedarikçisi olmuştur.

gemta-inovasyon-ve-ar-ge-de-oncu-bir-marka

2002 yılında üretimimize eklenen uçak ikaz sistemleri teknolojimizle bu alanda uluslararası sertifikaya sahip sayılı firmalardan biri olarak yurtiçi ve yurtdışı birçok projeyi başarıyla tamamladık. 2019 yılında ise eşsiz kişisel ses sistemleri teknolojimizi gerçekleştirerek, Türkiye’de ilk ve tek, dünyada ise az sayıdaki firma arasında yer almayı başardık. Tüm bu süreçlere ve geçirdiğimiz 40 yıla bakınca bize bu başarıyı getirenin Ar-Ge ve inovasyon olduğunu görüyoruz.

Bu hedef ile yürüttüğümüz çalışmalarımızla teknoloji ve  endüstriyel ürünler çözümlerinde öncü olmanın gururunu yaşadık. Gelecekte de aynı kararlılıkla yeniliğe ve müşteri memnuniyetine odaklanmaya devam edeceğiz.”

savunma-sanayisinde-guclu-bir-marka-gemta-elektronik

İnovasyon ve Ar-Ge’de Öncü

Kuruluşundan bu yana, Gemta’nın başarısının temelinde güçlü bir Ar-Ge ve inovasyon anlayışı yatıyor. Gemta ISO 9001-2015 standartları altında üretim ve Ar-Ge çalışmaları ile kendi teknolojisini üreten sektöründeki nadir Türk firmalarından biri konumunda bulunuyor.

Son olarak Gemta’nın geliştirdiği yeni nesil hoparlör teknolojisi Winpoint®, kullanıcılarına ses deneyimini kişiselleştirme imkânı sunarak büyük ilgi gördü. Winpoint, sadece belirlenen hedefe dar bir açıda ses gönderme yeteneği ile kalabalık ortamlarda bile özel iletişim sağlıyor ve bu özel teknoloji Gemta’nın, sektörde devrim yaratan girişimleri arasında öne çıkıyor.

Güç Elektroniği Ve Havacılıkta Lider Marka

Gemta, redresör (akü şarj cihazı), inverter, UPS, servo regülatör gibi güç elektroniğinin yanı sıra düşük ve orta yoğunluklu uçak ikaz sistemleriyle havacılık sektöründe ICAO (International Civil Aviation  Organization ) sertifikasına sahip Türkiye’deki nadir firmalar arasında yerini almaktadır.

40 yıllık tecrübesiyle Gemta, geleceğe yönelik vizyonunu sürekli yenileyerek ve geliştirerek sektördeki yerini sağlamlaştırıyor. Gemta, inovasyon ve Ar-Ge’ye yaptığı yatırımlarla ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor ve bu alandaki liderliğini sürdürüyor.