ortactan-gunes-enerji-sistemleri-icin-uv-katkili-polyamide-spiral-borular

Kablo koruma taşıma & sonlandırma sistemleri üreticisi Ortaç Elektrik, tesisat dostu OSUV Serisi UV spiral borularıyla giderlerinizi en aza indiriyor.

Güneş ışınlarına karşı kablonun korunmasına aracılık ederek sistemin uzun süreli çalışmasına destek olan OSUV UV spiral borular, üstün özellikleriyle üretimde yaşanabilecek kayıpları minimize ederek tesisatınızın verimli çalışmasını sağlıyor.

Ayrıca, kablo bükülme noktasında yaşanabilecek kırılmaları da minimize ederek, kablonuzun dayanıklılığını arttırıyor.

Ortaç’ın Ar-Ge laboratuvarında geliştirilen OSUV Serisi’ne ait polyamide spiral borular, dış etkenlerden kaynaklanabilecek tehlikelere karşı etkin koruma sağlar. Kemirgenlerden, kuşlardan ve diğer dışarıdan gelebilecek zararlardan kabloları korur, böylece olası arızaların önüne geçer. OSUV spiral borular aynı zamanda aşırı iklim koşullarına karşı da tesisatın korunmasını sağlar.

Sıcak, soğuk, nemli veya tozlu ortamlarda tesisatın dayanıklılığını arttırır ve güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlar. Bağlantı noktasında IP koruması sağlayarak, su ve toz gibi unsurların tesisatın içine girmesini engeller. Bu da kablonun ömrünü uzatır ve daha güvenli bir çalışma ortamı sunar.

uv-katkili-polyamide-spiral-boru

Aynı zamanda, panel temizliği sırasında tesisatın korunmasını sağlayarak, bakım ve temizlik işlemlerini kolaylaştırır ve tesisatın uzun ömürlü olmasına katkı sağlar. OSUV spiral borular, tesisatınızın güvenliğini ve performansını arttırarak, sorunsuz ve etkili bir çalışma ortamı sunar.

Kullanacağınız spiral borunun seçiminde dikkat edeceğiniz birkaç husus üstün performans yakalamak mümkün. Bu aşamada tercih edeceğiniz ürünü satın almadan önce aşağıdaki soruları mutlaka sorun. Böylece en iyi verimi sağlayacak ürünü en uygun maliyetle edinebilirsiniz.

Kablo Koruma Spiralleri Seçiminde Sorulacak Sorular ?

  • Kullanılan hammadde dış şartlara uygun mu ? (Polyamide PA6)
  • UV katkı hammaddesi ile üretildi mi?
  • İSO 4892-2 UV (min. 5 yıl) ışın testi var mı ?
  • Ürün testi yıl dayanımı var mı ?
  • Yaşlandırma testi yapıldı mı?
  • Alev iletmezlik testi yapıldı mı?
  • Üretici burkulma testi yapıyor mu ?

Tüm bu sorulardaki arayışın en güvenli adresi olan Ortaç Polyamide PA6 V2-V0 malzemeden üretilmiştir ve siyah renkte (RAL9005) tasarlanmıştır.

Sıcaklık aralığı -40°C ile +120°C arasındadır ve yanmazlık sınıfı UL94 V2-V0’dır. ISO 4892-2 UV standardına göre 5 yıl süreyle test edilmiş ve ECR-118 belgesine sahiptir. ISO 105-A02:1993 / Cor.2:2005 metoduna göre, gri ölçek D65 standart ışık altında, en iyi ölçek 5 olarak belirlenirken, en kötü ölçek 1 olarak belirlenmiş olan yaşlanma testine tabi tutulmuştur.

Yüksek aşınma dayanımı ve etki gücüne sahiptir. Halojen içermez ve alev tutmaz özelliktedir. Ayrıca, yüksek UV dayanımı sayesinde güneş ışınlarına karşı dayanıklılık gösterir. Portatif paketleme şekli ile kullanıcıya kolaylık sağlar.

GES Projelerinin Göz Bebeği

GES uygulamalarında kullanılan plastikler, ciddi hava etkilerine maruz kalabilir. Bu nedenle, özellikle UV direncine sahip olmaları son derece önemlidir.

Proje bölgelerindeki ani hava ve ısı değişkenliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu ürün, sararma, sızdırma, beyazlaşma ve gerilim çatlağı gibi olumsuz etkileri önlemek için uygun bir çözüm sunar.

Tüm bu özellikleriyle, GES projeleri ve benzeri uygulamalar için ideal bir çözüm sunan bu kablo koruma ürünü, uzun ömürlü ve güvenilir bir performans sağlar.