sertaç ortaç firma sahibi

Yarım yüzyılı aşkın süredir kablo bağlantı ve koruma ürünlerinin güvenilir markası olmayı başaran Ortaç, yükselişini yeni ürünleri, yatırımları ve güçlü işbirlikleriyle sürdürüyor. 1969 yılında, Türkiye’deki ilk endüstriyel enjeksiyon makine kalıplarını üretenlerden biri olan merhum Mehmet Ortaç tarafından kurulan Ortaç Kablo, şirketin ikinci kuşak yöneticisi ve Genel Müdür koltuğundaki Sertaç Ortaç liderliğinde güçlü kadrosuyla alanında sektöre öncülük ediyor.

Ortaç, Kablo Bağlantı Elemanlarında Dünya Markası

Plastik ve metal kablo rakorları, aksesuarlar, spiral borular, ex-proof rakorlar, havalandırma tapa ve rakorları, galvaniz boru ve aksesuarları, kablo bağları ve hareketli kablo kanalları ile en geniş ürün gamına sahip üreticilerden biri olan Ortaç; 200 kişilik dev kadrosu ve Genel Müdür Sertaç Ortaç öncülüğündeki yatırımları ile yurt içi ve yurt dışında dünyanın en sevilen markalarından biri oldu.

ortac-kablo-ofis

Ortaç, endüstriyel alanın vazgeçilmez ürünlerinin imalatının yanı sıra global markalarla yaptığı anlaşmalarla sektörü domine ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde dünya devi ile el sıkışan marka, ürün yelpazesindeki çeşitliliği arttırma yönünde araştırmalarını sürdürüyor.

Son Teknoloji Entegre Tesisiyle Ortaç, Yerli Üretimin Gücü

Ortaç ürünleri, İstanbul Hadımköy’deki tam entegre üretim tesislerinde dizayn ediliyor, kalıplanıyor ve üretiliyor. Ortaç ürünleri bugün itibariyle dünyanın farklı noktalarında 50’den fazla firma tarafından temsil edilen dünya çapındaki geniş iş ağıyla güçlü iş ilişkilerini sürdürüyor.

Ortaç, uluslararası standartlardaki ürün kalitesini yoğun bir çalışma temposu ile kontrol ediyor. Ortaç ürünleri sertifikasyona uygun kalite test süreçleri ile tüm uluslararası arenada, yüksek kalite konsepti, zaman yönetimi, iş etiği yaklaşımı ve uygun fiyat politikasını benimseyerek Türkiye elektrik ürünleri sanayinin öne çıkan markaları arasındaki özel konumunu güçlendiriyor.

atex-sapiselco-logo

Önümüzdeki dönemde yatırımlar, Ar-Ge çalışmaları ve daha çok tüketiciye ulaşacak pazarlama stratejileri ile yoğun bir orta vade planı benimseyeceklerini belirten Ortaç Kablo Genel Müdürü Sertaç Ortaç, yaptığı açıklamada sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün bir sanayi kuruluşunun varlığını perçinleyerek dünya pazarlarında rekabet edebilmesi için, üretim kalitesi kadar hizmet politikaları ve geleceğe yönelik misyoner tutumu da son derece önemli.

Üretmek, ticari bir gaye olmasının yanı sıra sorumluluk almak demektir. Bu sorumluluk; müşterinize en yüksek kaliteyi mümkün olan en uygun fiyata sunmayı sağlayacak yolları bulmakla başlıyorsa da salt bununla sınırlı değil. Çalışanlarınızın mutluluğunu, ülke ekonomisine katkı sunmayı ve hatta geleceğe yönelik kaygılar taşımalı, üretiminizi planlarken tüm bu sorumluluklara uygun hareket etmelisiniz.

Bu nedenle biz Ortaç olarak, kaliteli üretim anlayışımızı korumakla beraber yarınlara hazırlanan öncü bir vizyona sahip bakış açısıyla hareket ediyoruz.

Gelecekte yaşanması muhtemel enerji sorunlarına ilişkin sorumluluklarının farkında olan bir sanayi kuruluşu olarak daima, uluslararası standartlara bağlı kalmak koşulu ve çevre bilincimizle sosyal sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz.

ortac-kablo-baglanti-elemanlari

Çevresel bilincin öneminin farkında olarak, üretim bandımızla ilgili atmamız gereken tüm adımlarımızı, %100 verimlilik ile temiz havaya gelebilecek kirliliği ve oluşabilecek zararları engelleyecek şekilde atıyoruz.”