ultraviyole-dayanimli-polyamide-spiral-borular-2

Uluslararası standartlarda ürünlerini 7 kıtaya ihraç eden Ortaç Elektrik tarafından üretilen Tacflex sertifikalı OSUV Serisi Polyamide Spiral Borular, ani hava değişkenliklerine, direkt ultraviyole ışınlarına ve her türlü hava koşullarına dayanıklığı ile en zorlu çalışma şartlarında bile uzun yıllar güvenle kullanılıyor.

Ultraviyole Dayanımlı Polyamide Spiral Borular, birinci kalite uzun ömürlü saf hammaddeler kullanılarak çapaksız ve katkısız üretim prosesi ile üretiliyor.

Plastik malzemeler, güneş enerjisi sistemleri uygulamalarında kullanıldığında, zorlu hava koşullarının etkisiyle ciddi deformasyonlara maruz kalabiliyorlar.

Bu sistemlerde kullanılan ürünlerin uzun yıllar güvenle çalışabilmesi için, plastiklerin görünümlerine ve mekanik özelliklerine etki edebilen ultraviyole ışınlarının olumsuz etkilerine ve hava koşullarına dayanıklı plastik malzemelerden üretilmesi gerekmektedir.

Ultraviyole Dayanımlı Polyamide Spiral Boruların Farkı Ne?

Ortaç tarafından üretilen ultraviyole dayanımlı polyamide spiral borular, ISO 4892-2 standartlarına uygun olarak üretiliyor. ISO 4892-2 standardı, malzemelerin gerçek kullanım sahalarında gün ışığına veya gerçek kullanım ortamlarındaki ışığa maruz kaldığında meydana gelen aşınma etkilerini (sıcaklık, nem ve/veya ıslanma) ölçmek üzere, iklim şartları da oluşturmak için numuneleri xenon ark ışığına maruz bırakma yöntemi olarak bilinen bir test metodu olarak biliniyor.

Ortaç Elektrik tarafından üretilen OSUV Serisi Polyamide 6 Coruge Serisi Ultra Dayanımlı Polyamide Spiral Borular, ISO 4892-2 standartlarına göre 552 saatlik UV ve ısıl yaşlandırma testinden herhangi bir değişim yaşamaksızın başarıyla geçmiştir.

Bu sonuç, Ultraviyole Dayanımlı Spiral Boruların, özellikle güneş enerjisi sistemlerinin uygulandığı bölgelerde sık sık görülen olumsuz hava koşullarına ve ultraviyole ışınlara karşı güvenle kullanılabileceğini ortaya koyuyor.

ultraviyole-dayanimli-polyamide-spiral-borular-3

ISO 4892-2 standardına ek olarak, ultraviyole dayanımlı polyamide spiral borular Ortadoğu kıtasındaki bölgelerde yaşanan iklim koşulları ile test edildiğinde bir yıl boyunca herhangi bir renk ya da yapı değişikliği yaşamayarak en zorlu şartlarda bile yüksek performansla çalıştığını kanıtlamıştır.

Ultraviyole dayanımlı boruların görünümünde zaman içerisinde ortaya çıkan plastik sararması, boyalı plastiğin sızdırması, plastik yüzeyin beyazlaşması ve gerilim çatlağı gibi deformasyon belirtileri Ortaç Ultraviyole Dayanımlı Polyamide Spiral Borularda gözlemlenmemektedir.

Aynı zamanda ürünün mekanik özelliklerinde de kırılganlık gelişimi ve dayanım, esneklik ya da sertlik azalması gibi dış etkenlere bağlı performans düşüşleri de Ultraviyole Dayanımlı Polyamide Spiral Borularda görülmemektedir.

ultraviyole-dayanimli-polyamide-spiral-borular-5

Ultraviyole Dayanımlı Polyamide Spiral Boruların Başlıca Özellikleri

  • Ürünler, 552 saatlik ISO 4892-2 UV ve yaşlandırma testlerinden başarı ile onaylı,
  • UL94 V2-V0 özelliği ile alev iletmez özelliğe sahip,
  • Yüksek ultraviyole dayanımına sahip,
  • Halojensiz, zehirli gaz çıkarmıyor,
  • Kükürt ve fosfor içermiyor,
  • Yağ direncine sahip,
  • Düşük duman, düşük toksisite özellikli,
  • -40° ile +120° arasında çalışmaya uygun,
  • Kısa süreliğine +150° çalışma sıcaklığına sahip.

Tüm uluslararası standartlara sahip olup yüksek kalite konsepti ile 1969 yılından beri sektörün önde gelen üreticilerinden olan Ortaç Elektrik, Ultraviyole Dayanımlı Polyamide Spiral Borularıyla zorlu hava ve saha şartlarında gerçekleştirilen projelerin ilk tercihi olmaya devam ediyor.