Sektörüm Dergisi’nin Mayıs sayısını okumak üzeresiniz. Bu ay da, burada buluştuğumuza göre sektörün güncel haberleri ile birlikte, sektöre değer katan yazarlarımıza ve nadide markalarımıza göz atmak niyetindesiniz. Bizce çok doğru yerdesiniz. Nihayet baharın ülkemize geldiği günlerde, yine yoğun bir tempo ile hazırladık bu sayıyı..

Elbette bu sırada Türkiye’nin elektrik, aydınlatma, otomasyon ve teknoloji sektörleri de en az bizim kadar yoğun çalışıyordu. Böylece ortak çalışmalarımız sayesinde güzel bir sayı derledik sizlere. Sektörün lider yayın organlarından Sektörüm Dergisi’nin Mayıs sayısında sizleri yine çok güzel haberler ve makaleler bekliyor.

Semih Çalapkulu bu ay, binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, enerji israfının önlenmesi, enerji maliyetlerinin azaltılması ve çevrenin korunmasını sağlamak için “Isıtma Sistemi Komponentleri” üzerine detaylı bir makale hazırladı.

Kadri Demir “İşe Alımlarda Neyi Yanlış Yapıyorsunuz?” makalesi ile bu kez insan kaynakları uzmanlarına tecrübelerini aktardı. Yılmaz Caymaz “Pazarlamadaki Yeni Rekabet Gücünüz: Yeşil Pazarlama” makalesi ile son günlerde pazarlama trendleri arasında sıkça rastlanan çevreci pazarlamaya yönelik aydınlatıcı bilgiler paylaşacağı yazı dizisini başlattı.

Ekrem Karataş, “Backlink Nedir? Web Siteleri İçin Backlink Neden Önemlidir?” makalesi ile SEO üzerine bilinmesi gereken önemli konulardan bir diğerine açıklık getirdi. Özellikle dijital pazarlama alanında yatırımlar yapmayı düşünen ya da e-ticaret ile ilgilenen okuyucularımız için kaçırılmaması gereken bir içerik olduğunu düşünüyorum.

Elektrik faturalarının gündemden düşmediği bugünlerde, “Tasarruf da bir enerji kaynağıdır.” diyen Ahmet Soylu, “Enerji Maliyetleri ve LED Dönüşümü” makalesi ile aydınlatma tercihlerimizde yapacağımız ufak değişimler ile nasıl tasarruf edebileceğimizi tüm ayrıntıları ile açıkladı.

Hikmet Baydar ise “Enflasyonun Güncel Seyri ve Sebepleri” makalesi ile neredeyse tüm Türkiye’nin merakla izlediği süreci yorumladı.

Kablo sektörü de bu ay umut verici uygulamalarını duyurdu. Üntel Kablo’nun rüzgar türbinlerinde kullanılmak üzere ürettiği, uygulamaya %100 uyumlu kabloları ile daha sağlıklı bir çevre için karbon emisyonlarını tamamen sıfırlamak misyonunu taşıyan Net-Zero (Net-Sıfır) İklim Hedeflerini destekleyen Rüzgar Türbin Kablolarından bahsettik.

Öte yandan Alves Kablo Irak’taki en büyük inşaat endüstrisi fuarı Construct Iraq’da Solar Kablolarını tanıtacağını duyurdu.

Mutlusan Elektrik Mayıs ayında da Mutlusan Akademi etkinliklerine ve son zamanlarda gündemde beğeni ile karşılanan kampanyalarına devam etti. Novsen’in Onesto markalı konum göstergelerini de Mayıs sayımızda inceledik.

Alkanlar Elektrik geçtiğimiz günlerde Perpa Ticaret Merkezi’nde açtığı yeni şubesi ile hizmet ağını genişletmeye devam etti, bizlere ise bu güzel haberi duyurmak düştü.

Beş A’nın bu ayki Acil Aydınlatma Tasarım Rehberi konusu ise “Acilde Yanma Süresi ve Aydınlık Seviyesine Göre Acil Aydınlatma Ürünleri” oldu.

İtalya, Fransa ve Türkiye’de çalışmalarını sürdüren Noor Technology, yeni nesil hava temizleme cihazları ile Abu Dabi Üniversitesi’nde yoğun ilgi gördü.

Bu güzel havaların tadını çıkarırken sektörün gelişmelerini takip edebileceğiniz ve alanında uzman yazarlarımızın bilgilerinden faydalanabileceğiniz bir Mayıs sayısı hazırladık sizlere.

Baharı karşılarken güzel yarınlar için harekete geçmeyi, yeniliklere açık olmayı ve pozitif enerji ile dolmayı unutmayın.

Tüm okurlarımıza keyifli okumalar ve çok mutlu bir Mayıs ayı dilerim..