ultraviyole-dayanimli-spiral-borular-3

Ortaç markası tarafından üretilen, Ortaç Tacflex sertifikalı ultraviyole dayanımlı polyamide spiral borular ani hava değişiklikleri, boru üzerine direkt gelebilecek UV ışınları ve her türlü hava koşullarına karşı dayanıklı olarak, birinci kalitede uzun ömürlü saf hammaddeden tüm üretim proseslerinde yüksek kalite ile tüketicisine sunuluyor.

Güneş enerjisi sistemleri uygulamalarında kullanılan plastikler, hava koşullarının ciddi etkilerine maruz kalabiliyorlar. Bu sistemlerde kullanılan ürünler genellikle, plastiklerin görünümlerine ve mekanik özelliklerine etki edebilen ultraviyole ışınlarının olumsuz etkilerine ve hava koşullarına dayanıklı plastik malzemeye ihtiyaç duyarlar.

ultraviyole-dayanimli-spiral-borular-2 (1)

Bu projelerde kullanılan spirallerin, UV dirençli yani ultraviyole dayanımlı özellikte olması gerekmektedir. Güneş enerjisi sistemi projelerinin gerçekleştirildiği bölgelerdeki ani hava/ısı değişkenliklerine de ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ultraviyole Dayanımlı OSUV Serisi Spiral Borular İle Tanışın

Ortaç tarafından üretilen OSUV Serisi Polyamide 6 Coruge Borular, ISO 4892-2 standartlarına göre 552 saatlik ultraviyole ve ısıl yaşlandırma testinden başarı ile geçtikten sonra tüketicisi ile buluşuyor.

Yapılan test boyunca ultraviyole ışınlara ve ısıl yaşlandırma işlemine maruz kalan borular üzerinde herhangi bir değişim gözlemlenmiyor. Bu sonuç, spiral boruların özellikle güneş enerjisi sistemlerinin uygulandığı bölgelerde sık sık görülen olumsuz hava koşullarına ve ultraviyole ışınlara karşı güvenle kullanılabileceğini ortaya koyuyor.

Test sonuçlarının yanı sıra, Ortadoğu kıtasında bulunan bölgelerdeki iklim koşullarına göre kıyaslanan spiral boruların, belirtilen bölgelerde kullanılan uzun yıllar boyunca renk ya da yapı olarak herhangi bir değişikliğe uğramadığı belirtiliyor.

Zaman içerisinde ultraviyole dayanımlı boruların görünümde plastik sararması, boyalı plastiğin sızdırması, plastik yüzeyin beyazlaşması ve gerilim çatlağı gibi deformasyon belirtileri oluşmuyor.

Aynı zamanda ürünün mekanik özelliklerinde de kırılganlık gelişimi ve dayanım, esneklik ya da sertlik azalması gibi dış etkenlere bağlı zarar görme belirtileri gözlemlenmiyor.

OSUV Serisi Spiral Boruların Başlıca Özellikleri

  • Ürünler, 552 saatlik ISO 4892-2 UV ve yaşlandırma testlerinden başarı ile onaylı,
  • UL94 V2-V0 özelliği ile alev iletmez
  • Yüksek ultraviyole dayanımına sahip,
  • Halojensiz, zehirli gaz çıkarmıyor,
  • Kükürt ve fosfor içermiyor,
  • Yağ direncine sahip,
  • Düşük duman, düşük toksisite özellikli,
  • -40° ile +120° arasında çalışmaya uygun,
  • Kısa süreliğine +150° çalışma sıcaklığı

Dünyanın her noktasındaki 100’den fazla ülkeye ve 7 kıtaya ihracat gerçekleştiren Ortaç, kullandığı üstün teknolojiler ve kaliteli hizmet anlayışı ile pazarda bulunan spesifik ihtiyaçlara yönelik talepleri başarı ile karşılamaya devam ediyor.