ahmet-soylu

Ahmet Soylu, 2003 yılından bu yana yaşamını sürdürdüğü Ankara’da, Ankara ve Ankaralılar için hizmet vermek uğraşına tüm gayretiyle devam ediyor. Halen, Signify Lighting Aydınlatma bünyesinde, (önceki ünvanı Philips Lighting Aydınlatma) iki görevi; Bölge Müdürü ve Kamu İlişkileri Müdürü birlikte yürütüyor.

Signify Lighting bünyesinde profesyonel iş yaşamına devam eden Ahmet Soylu; Ankara’da, Asiad’ın (Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği) düzenlediği 30. Yıl Asiad Ankara Sevdalıları Buluşması gecesinde “Ankara Sevdalısı” olarak ödül aldı.

The Greenpark Otel Çukurambar’da düzenlenen, Ankara’nın önde gelen seçkin 500 iş in- sanının katıldığı geceye ilgi büyüktü. Gecede, ASİAD Başkanı Sn. Eda Ersoy Tombakoğlu’nun konuşmasının ardından, siyasiler, iş insanları, STK Başkanları ve basın mensuplarının ödül al- dığı törene geçildi.

Ahmet Soylu’ya Ankara Sevdalısı ödülünü, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sn. Yalçın Topçu ve ASİAD Başkanı Sn. Eda Ersoy Tombakoğlu birlikte takdim ettiler. Gecede, Cumhur İttifakı Ankara Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı, Mehmet Özhaseki’de bir konuşma yaptı:

ahmet-soylu-asiad-odul-toreni-gorseli

Ahmet Soylu ve değerli iş arkadaşları; Ankara’da, Kamuda ve özel sektörde bir çok kurumu profesyonelce aydınlatarak, şehrimize renk ve değer katılmasını sağladılar. Çankaya Köşkü, Başbakanlık, TOBB İkiz Kuleleri, TBMM, Genel Kurmay Başkanlığı, Diyanet İşleri, Anıtkabir, Yüksek Hızlı Tren İstasyonu, Gençlik Parkı, Kocatepe Camii gibi hemen tüm resmi kurum ve projeler, AVM’ler, oteller, yollar, tüneller, spor sahaları, havaalanı derken, kentte imza atma- dıkları yer kalmadı. Şehirde birçok sembol yapıyı Signify (Philips) aydınlattı.”

STK’ların önemini kavramış bir isim ve Ankara için birçok STK bünyesinde aktif rol alan Ahmet Soylu’nun yer aldığı bazı görevleri şöyledir;

  • EMSİAD Başkanlığı
  • TÜSİAV Üyeliği ve Başkan Başdanışmanlığı
  • ENVER Yönetim Kurulu Üyeliği
  • Açık Kapı Derneği Koordinatörlüğü
  • YATSİAD Kurucular Kurulu Üyeliği
  • GGYD Yüksek Danışma Kurulu Üyeliği
  • AGİD Kurumsal Üyeliği
  • KIYED Üyeliği
  • ASTOP Üyeliği

Ayrıca Ahmet Soylu’nun kendi imzasıyla çıkardığı bir Şiir kitabı da bulunuyor. Güçlü kalemiyle yazar kimliğini de sürdüren Ahmet Soylu halen, Elektrik, Aydınlatma ve Enerji sektörlerine yönelik hazırlanan yayınımız Sektörüm Dergisi’ndeki köşesiyle okurlarla buluşuyor.

Anadolu Gazetesi Yayın Kurulu üyeliği de yapan Soylu; aynı zamanda Ankara Üniversitesi Ankara İş Dünyası İşbirliği Platformu’nda da yer aldı. Bugüne dek STK, platform ve etkinliklerde birçok ödülleri bulunan Ahmet Soylu başarılı çalışmalarına Ankara’da sürdürmeye devam ediyor.