yangindan-korunmada-iot-nesnelerin-interneti-sistemlerinin-onemi-2

Yangından korunmada dijitalleşme ve yeni teknolojilerin tamamlanması, yangın güvenlik sistemlerimizi daha etkin, sürdürülebilir hale getirebilir. IoT fiziksel nesnelerin birbirine veya daha büyük sistemlere bağlı olduğu ve aralarında haberleşen bir iletişim ağıdır.

IoT, akıllı televizyonlarda, akıllı aydınlatmada, akıllı buzdolaplarında veya akıllı arabalarda kullanılmaktadır. Ancak IoT, bir yangın güvenlik sistemine dönüşme şeklini oluşturabilir ve modernize edebilir.

Nasıl mı? IoT tarafından merkezi olarak bir araç yazılımının kullanımı, bir bilgisayar yazılımı tarafından otomatik olarak gerçekleştirilir.

Konvansiyonel bir yangın alarm sistemi, birbirine bağlı alarm sistemleri için kapsamlı ancak aralarındaki izleme ve bakım açısından genel olarak kapsamlı bir şekilde kurulabilir.

IoT, yangın algılama ve yaşam alanları arasında daha hızlı ve kapsamlı bir bağlantı kurar. Acil bir durumda tesisteki tüm yangın güvenlik sistemine tek bir cihazdan, tek bir yerden hatta akıllı telefonlarından ulaşılabilmesini sağlar.

Video Duman Algılama ve Video Alev Algılama

Duman ve alev alıcıları, yangından koruma sistemlerini tetikleyebilecek ve kapsamlı bir şekilde tahliye edilebilecek, erken uyarı için çok önemli bir rol içerir.

Büyük Veri ve Öngörülü Analiz

Büyük sıralama grupları, bize risk analizlerinde iyileştirme alanları sağlar. Şu anda Büyük Veri analizlerinin olayları hakkında kesinkes tahminler sağlayıp, araştırılmaktadır.

Eğer hayata geçirilirse, bu tür programlamalar, acil yardım için gereken süreyi planlamak ve yangın mağdurlarının yardımı ile saha planlamasını yapmak için kullanılabilir.
Görüşmek dileğiyle…