sektorum-dergisi-cidde-fuar-haberi

The Big 5 Saudi Fuarında Milyarca Dolarlık Yapı ve İnşaat Projeleri İçin Anlaşmalar İmzalandı!

Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde düzenlenen Orta Doğu inşaat endüstrisinin önde gelen fuarı The Big 5 Saudi Fuarı, 10-13 Mart tarihleri arasında 17.580 m2’lik net fuar alanıyla Cidde Forum ve Etkinlik Merkezi’nde 300’den fazla katılımcı ve 14.000’den fazla ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşti.

Mekke bölgesinde planlanan inşaat projelerinin değeri 283 milyar ABD dolarını aşıyor

Yeni açıklanan ve Kraliyet tarihinin en büyük bütçesi olan kaynak ile birlikte Suudi Arabistan’da birçok altyapı ve üst yapı projesi planlanmaktadır.

sektorum-dergisi-cidde-fuar-haberiBu planlamalar çerçevesinde milyarlarca dolarlık inşaat projeleri ile Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti The Big 5 Saudi fuarını ziyaret etti ve dört gün boyunca Cidde’de yeni iş bağlantıları kurma amacıyla dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce yapı ve inşaat şirketleriyle bir araya geldi ve anlaşmalar imzaladı.

Mekke Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti The Big 5 Saudi’i ziyaret etti.

Heyette yer alanlar arasında Yönetim Kurulu Üyesi & Müteahhitler Komitesi Başkanı Khalid Bin Duba- is, Yönetim Kurulu Üyesi & Yatırım Komitesi Başkanı Mr. Shakir Al-Shareef, Mekke Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Mazen Abutalib vardı.

Ayrıca heyetin içerisinde bölgede faaliyet gösteren ve geniş bütçeli alım yetkisine sahip 50’den fazla iş insanı da bulunmaktaydı. İş İnsanlarının içerisinde CEO’lar, müteahhitler, mühendisler ve danışmanlar yer aldı.

Bu yıl 9.kez düzenlenen fuara çok önemli firmalar sponsor oldu. İşte sponsor firmaların listesi:

GASCO, Al Fouzan Trading & General Construction Co, Astrolabs, Al Salem Johnson Kontrolleri, Suudi Standartları, Metroloji ve Kalite Örgütü, Suudi Yapı Kodu Ulusal Komitesi, GCC Standardizasyon Örgütü (GSO) ve Cidde Ticaret Odası.