Ledplast firma sahibi Yavuz Canbazlar, 1977 Rize doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Canbazlar, iş hayatının yoğun temposuna erken atılan isimlerden.. Bu nedenle üniversite eğitimini yarıda kesmek zorunda kalan Yavuz bey; evli ve bir erkek, bir kız iki çocuk babası..

Yaklaşık 17 senedir plastik sektöründe faaliyet gösteren Yavuz Canbazlar, 8 yıl önce Ledplast’ı kuruyor ve 8 yıldan beri aydınlatma sektörü ve LED üreticilerine yönelik mercek imalatı üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Nurşah SUNAY: Yavuz bey, teknik bir bilgi alarak başlayalım.. Aydınlatma ürünlerinin birçoğunda LED lensler kullanılıyor.

Röportajın tamamı aşşağıdaki linktedir.

Türkiye’nin Yerli LED Lens Üreticisi Ledplast ile Röportaj

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.