kablo-sektorunun-yarim-asirlik-tecrubesi-untel-kablo-win-fuarinda-ziyaretcilerini-agirladi

Üntel WIN Fuarı’nda Ziyaretçilerini AğırladıDünyanın lider kablo üreticilerinden Üntel Kablo, 7-10 Haziran tarihlerinde İFM’de düzenlenen WIN Eurasia Fuarı’nda sektör paydaşlarıyla buluştu. Her yıl endüstrinin farklı alanlarından ulusal ve uluslararası birçok firmanın konuk olduğu fuarda,  Üntel Kablo standı ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Sektörel eğitimler, fuarlar, sempozyumlar gibi birçok organizasyonda ve teknik ihtisas gerektiren alanlarda aktif rol alarak kablo sektörünün öncülerinden olan Üntel Kablo, son olarak WIN Eurasia’da yönetim kadrosundan satış birimlerine kadar tüm ekipleriyle, ziyaretçilerini hassasiyetle ağırlayarak misafirlerinden tam not aldı.

Tüm endüstrilere yönelik orta gerilime kadar kablo çeşitlerinin üreticisi ve dünyanın lider kablo markalarından biri olan Üntel Kablo,  kablo gruplarıyla birlikte toplamda 15.000 çeşitten fazla ürüne sahip. Ürettiği endüstriyel kabloları 6 kıtada; 70’in üzerinde ülkeye ihraç eden Üntel Kablo, Türkiye pazarında da, kablo tüketicilerine verdiği önemle WIN Eurasia Fuarı’nda yerini aldı.

untel-kablo-win-fuarindaydi

Ünte Kablo, kauçuk ve eşdeğer elastomer compound üretme teknolojilerine sahip bir üretici olarak, orta gerilim (OG) kablo grupları ve endüstriyel kablolarıyla; denizcilik sektörü başta olmak üzere, havaalanı pist aydınlatma, demiryolu sinyalizasyon, petrol ve doğalgaz sondaj platformları, madenler ve tüneller, kaynak makinaları, vinçler, gibi tecrübe gerektiren alanlarda öne çıkıyor.

Fuar boyunca Türkiye’nin her bölgesinden gelen misafirlerini ve yurt dışı ziyaretçilerini ağırlayan Üntel Kablo, tüketicileri mevcut ürün gamları hakkında ve projelere özel olarak geliştirilmesi gereken kablo çeşitlerinde de gerekli üretimi yapabilecekleri hususunda bilgilendirdi.

2009 yılının sonunda yapımı tamamlanan, Kocaeli Makine OSB’deki 32.000 m² kapalı, toplam 43.000 m²’lik üretim tesisinde faaliyet gösteren Üntel Kablo, yılda 4.000 ton compound ve 3.000 ton bakır inceltme üretim kapasitesi ile yaklaşık 30.000 ton/yıl kablo üretiyor. Prestijli üreticilerden temin edilmiş makineleri, güçlü ekibi ve gelişmiş ERP sistemi ile Üntel Kablo, kati müşteri memnuniyetini hedefleyen pazarlama faaliyetleri ve müşteri ilişkileri yönetimine katkı sunacak çeşitli etkinlik iştiraklerine böylece, WIN fuarı ile bir yenisini daha eklemiş oldu.

Üntel Kablo’nun ileri teknolojiye sahip ölçüm ve test ekipmanları ile donatılmış kalite laboratuvarlarının yetkinliği ise standartları belirleyen kurumlar tarafından onaylanmış bulunuyor.

Kalite ve sistem sertifikaları kapsamında global alanda tanınan, ISO, IQnet, TSE kalite şartlarına uygun bir yönetim sistemi bulunuyor. Ayrıca Üntel Kablo’da, 200’ün üzerinde ürün uluslararası bilinirliği olan VDE, KEMA, ABS, UL, BV, DNV-GL, RINA, TSE gibi kuruluşlar tarafından sertifikalandırılmış durumda. Üretim ve hizmet kalite yükseltme hedeflerinde durmaksızın yol alan marka, müşteri talep ve beklentilerini sektörel ihtiyaçlar çerçevesinde değerlendirerek etkin çözümler sunuyor.