yuksek-performans-ve-modern-tasarim-echo-square

LAMP 83’ün ankastre grubundaki yeni serisi ECHO Square, en temel geometrik formlardan ilham alınan tasarımı ve geleneksel yuvarlak ürünlerden farklı çizgisiyle, mekanların mimarisinde fark yaratıyor.

ECHO Square, görüntü olarak farklı, görsel olarak konforlu ve tüketim olarak verimli bir armatürle genel aydınlatma ihtiyacını tümüyle karşılarken, özellikle ofis çalışanları için göz yormayan bir ışık sunuyor.

140×140 mm ve 190×190 mm olmak üzere iki farklı boyuta sahip ECHO Square ailesi, opsiyonel olarak DALI dim edilebiliyor. Ailedeki ürünler, kullanılan güce bağlı olarak 1.700 – 3.900 lm arası bir ışık üretebiliyor.

Ankastre olarak üretilen ailede kullanılan özel difüzör – reflektör kombinasyonu, ışığın homojen dağılımını sağlarken, kamaşmayı azaltarak görsel konforu da ön plana çıkarıyor. Optik teknolojisinin en üst düzeyde kullanımı ile Echo Square, opsiyonel olarak, Avrupa Birliği normlarına göre, ofis ortamında kullanılabilecek kadar düşük seviyede bir kamaşma katsayısı (UGR ≤ 19) ile de üretilebiliyor.

Gümüş reflektörü ile ışığı ve kamaşmayı mükemmel şekilde kontrol eden Echo Square, 109 lm/W’a varan armatür verimi sayesinde, genel ortam aydınlatması için tek başına yeterli oluyor.

ECHO Square’i kullanıcı dostu yapan bir başka özelliği de, montaj kolaylığı. Ürünün alçı kasnağı, özel bir aparat ile sadece 1 – 3 mm artasında kalınlığa sahip asma tavanlara dahi takılabiliyor. Asma tavanın yüksekliği 3 – 30 mm arasında olması durumunda ise, ürün kendi üstünde yer alan yaylar vasıtası ile ayarlanarak monte edilebiliyor.

Kullanım Alanları:

ECHO Square ürün ailesi, genel aydınlatmaya ihtiyaç duyulan ofisler, ticari alanlar, mağazalar, konutlar, alışveriş merkezleri, oteller, marketler, sanat galerileri ve sosyal alanlar gibi mekanlarda kullanılabilir.

Temel Özellikleri:

 • 60° açılı özel tasarım difüzör-reflektör kombinasyonu ile yakalanan homojen / kamaşması düşük aydınlatma
 • Opsiyonel olarak sunulan UGR≤19 kamaşma endeksi
 • 140×140 veya 190×190 mm ankastre gövde
 • A+ sınıfı enerji tasarrufu, 50.000 saat sistem ömrü
 • 16 – 36W arası sistem gücü
 • 1700 – 3900 lümen arası ışık çıkışı (armatür verimi)
 • 3000K – 4000K (CCT) ışık renk sıcaklığı
 • DALI dim / Otomasyona uyumlu
 • Tavana kusursuz entegrasyon ve kolay montaj olanağı

High Performance & Modern DesignEcho Square

ECHO Square, the new series by LAMP 83 in the built-in segment, is making a difference in the architecture with its design inspired by basic geometrical forms and its style differing from conventional round products.

ECHO Square meets all the general lighting needs with a different, comfortable outlook and efficiency and it offers the lighting to avoid eye fatigue, especially for office workers.

Available in two different sizes, 140x140mm and 190x190mm, ECHO Square series optionally offers DALI dimmability function. Products available in the series are designed to generate 1,700 – 3,900 lm depending on the power used.

Manufactured as a built-in series, the custom diffuser – reflector combination used ensure homogeneous distribution of light while reducing glare in order to emphasize visual comfort. Using the optics technology to the highest level, ECHO Square is also available optionally with the lowest glare coefficient (UGR ≤ 19) to be used in offices as per the EU standards.

Able to control the light and glare perfectly with its silver reflector, ECHO Square is sufficient for general lighting of a space thanks to its luminaire efficiency up to 109 lm/W.

Another property of ECHO Square which makes it user-friendly is the ease of installation. Plaster frame of the product is allowing for mounting on suspended ceilings with thickness as low as 1-3 mm. In cases where the suspended ceiling has a thickness of 3-30 mm it is possible to adjust the product using the strings available on it.

Area of Use:

ECHO Square product range can be used in offices, commercial spaces, stores, residences, malls, hotels, bazaars, art galleries and social spaces where general lighting is needed.

Specifications:

 • Homogeneous / low glare lighting with 60° angle custom design diffuser-reflector combination
 • Optionally available UGR≤19 glare index
 • 140×140 or 190×190 mm built-in shaft
 • A+ energy efficiency class, 50,000 hours system life
 • 16 – 36W system power
 • 1700 – 3900 lm light output (luminaire efficiency)
 • 3000K – 4000K (CCT) color temperature
 • DALI dim / Compatible with automation
 • Perfect ceiling integration and ease of installation

 

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.