mikro-led-gorsel
mikro-led-gorsel

Yüksek Parlaklık Veren Mikro LED Ekranlar

Los Angeles’te gerçekleştirilecek SID 2018 Ekran Haftasında (Display Week) glō ve Jasper Display Corp. (JDC) dünyanın en parlak kendinden yayımlı gösterge panelini görücüye çıkaracak.

Glō tarafından geliştirilen ve entegre edilen ve JDC’nin yeni silikon arka plakası JD67E2 ile birlikte kullanılan sektörün en parlak Mikro LED’leri (10 μm), yeni nesil saatler, telefonlar, baş üstü gösterge ekranları (HUD) ve artırılmış gerçeklik (AR) ürünlerine fayda sağlayacak yüksek parlaklık ve kontrastı sağlayabiliyor.

JD67E2 ile birlikte Mikro LED sektörü yüksek performanslı Mikro LED cihazların ihtiyaçları için hazırlanmış silikondan faydalanabilecek.

JDC’nin dijital olarak modüle edilen piksel dizilerindeki uzmanlığı iki şirketin Mikro LED odaklı silikon platformlarda lider konuma gelmelerinin anahtarı konumunda. JDC’nin sektörde ilklere imza attığı geçmişi Mikro LED’lerin yükselişini ve geleceğin ekran teknolojisini tahmin etmeyi mümkün hale getiriyor.

Uygulamalar Müdürü Jeffrey Li, JDC’nin yeni silikonunun dünya çapındaki müşteriler için açmış olduğu yeni ürün olasılıkları hakkında heyecanını gizlemiyor.

opto-led-panel
opto-led-panel

Süper Parlak Mikro LED paneller

“JD67E2 silikon arka plaka ürünümüz, Mikro LED’lerin taahhüdünü yerine getirebilme yeteneğimizin bir kanıtı. Sektörün beklemekte olduğu şeyi, yani süper parlak Mikro LED panelleri mümkün kılmak için tasarlanmış silikonu sunmak bize heyecan veriyor.

Glō’nun süper yüksek verimlilik sağlayan Mikro LED’leri JDC’nin silikon entegrasyon uzmanlığı ile bir araya gelerek gözleri kör edecek kadar parlak, kendinden yayımlı bir ekranı -dünyanın en parlağı- test etmemizi mümkün kıldı.

Mikro LED arka plaka teknolojimiz proje bazında özelleştirilebiliyor, bu da düşük güçlü AR başlıklarından projeksiyon ekranlarına kadar geniş bir aralıktaki ihtiyaçlara hitap eden özel silikonu üretmemizi sağlıyor.

display-week-2018
display-week-2018

Tam renk kapasiteli JD67E2 kalıp, 1920 x 1080 çözünürlük, 8 µm’lik piksel seviyesi ve tescilli akım kaynak piksel yoluyla mükemmel akım homojenliği sunuyor. Homojenlik dizi boyunca %1’den daha iyi değerler veriyor.

Cihaz kurulumuna hazır kalıp günümüzde JD27E2 8″ ürününün bir parçası olarak sevk ediliyor. JDC’nin kullandığı DFM yöntemleri üretmiş olduğu plakalar üzerinde yüksek verimli hacim üretimini mümkün kılıyor.

Artan parlaklık ve kontrastın yanı sıra, JDC’nin patentli piksel başına atım genişliği modülasyon teknolojisi, dijital değiştirme özelliğinin hassas ve tutarlı renklendirmeyi mümkün kılması nedeniyle Mikro LED’ler için ideal; tek bir iletken durum akımı tek bir stabil renk sağlayacak.

Bunun aksine, analog sürücü sistemleri farklı akım düzeylerini Mikro LED’ler üzerinden geçirir ve bu da dalga boylarının değişmesi ve renk değişikliklerinin meydana gelmesi nedeniyle istenmeyen bir durumdur.

JD67E2 yazılım konfigürasyonunun mümkün olması donanım geliştiricilerin kolaylıkla ve bağımsız olarak parlaklık (PWM yoluyla) ve renk (akım yoluyla) belirlemesine imkan sağlar

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.