Tesislerin ani aşırı gerilim ve yıldırım darbelerine karşı korunmasına yönelik yapılan çalışmalarda koruma önlemlerinin daha uzun ömürlü olması, Koruma sisteminin kontrol edilebilir olması ve sistem koruma elemanlarının izlenebilir olması  büyük önem taşımaktadır.

Yılkomer tarafından sektörel bazda dizayn edilen Sistem Koruma Panosu serileri ile daha yüksek darbe sönümleme özellikli ve sınırsız sayıda darbeyi sönümleme özellikli yeni sistem koruma panoları yeni bir teknoloji ile tasarlandı.

Sönümlemeyi sağlayan modüllerin de korunmasını sağlayan Y-SKP serileri ile artık tesisleriniz daha güvende ve izlenebilir durumda. Strikesorb özellikli ürünler 200 kA darbe değerine kadar koruma sağlayabilmektedir.

Bu özellik hem 8/20ms hem de 10/350ms eğrileri için son derece yüksek bir kapasitedir. Almanya’da çok uzun yıllardır üretimi devam den Strikesorb teknolojisi ile özellikle GSM, Fotovoltaik, Rüzgar sektörü gibi önemli projeler uzun yıllar sorunsuz bir şekilde koruma altında kalacaktır.

YILKOMER-SKP SERİLERİ – YILDIRIM VE ŞEBEKE DARBE KORUMASINDA DEVRİM-STRİKESORB TEKNOLOJİSİ

Y-SKP1200 Serisi özellikle organize sanayi bölgesi içerisinde bulunan tesisler için tasarlanmıştır. 120v AC-DC  gerilimden 1000V AC gerilime kadar olan Uc değerlerinde etkin olan ürünümüz 8/20ms eğrisinde 200 kA tepe değerine kadar koruma sağlamaktadır.

Özellikle OSB trafosu ve şebeke kaynaklı ani gerilim değişimlerine karşı son derece etkin olan Y-SKP1200 serisi ile artık sistemler ani gerilim yükselmelerine karşı koruma altında olacaklardır.

Kurulumu uzman kadromuz tarafından yapılan koruma sistemi, tesise en uygun teknik özelliklerde seçilmektedir.

Yılkomer Endüstiyel Elektriksel Sistem Koruma sistemleri IEC 61643 standartına göre test edilmekte ve UL 1449 4 standardına dayanarak darbe koruma seviyesini çok üst değerlere taşımıştır.

Ayrıca yüksek IP değeri ile dış ortamlarda sorunsuz çalışma imkanı sağlamaktadır. Strikesorb teknolojisinde ürünler için bir iç sigorta gerekmemekte böylece kablolar arasında oluşan gerilim düşümleri ortadan kalkmaktadır.

Ana baralara direk bağlantı imkanı sunulabilmektedir. Bağlantı kolaylılığı, sınırsız sayıda sönümleme ve yüksek sönümleme değerleri ile aşırı gerilim koruma da yepyeni bir soluk olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaşlanmayan strikesorblar ve sınırsız sayıda sönümleme yapma özelliği ile en ideal koruma sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yılkomer Koruma Panosu

STRİKESORB TEKNOLOJİSİ FAYDALARI

  • Bakım gerektirmeyen bir teknolojidir ve hiçbir yedek parçaya ihtiyaç yoktur.
  • 200 kA tepe değerinde koruma sağlayabilmektedir.
  • Esnek Kurulum ve Sisteme Entegrasyon özellikleri bulunmaktadır.
  • In-Line teknolojisi ile montaj edilirler. Uzun kablolar, koruma önlemleri amacıyla kullanılan kablolar ortadan kalkar.
  • Güvenli bir sistemdir, Yangın ve Duman, Ark Yapma riski yoktur.
  • IEC 61643-11 Standartına göre test edilmiştir. Class I ve Class 2 özelliklere sahiptir.
  • Sistem ve Strikesorb  Modüller 10 YIL garantilidir.

Ozan Oda Proje Yöneticisi Yılkomer

 

Sektörüm Dergisi 70. Sayı

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.