Ampul Bardak Modası Başladı

Gün geçmiyor ki yepyeni bir akım başlamasın; sofralar, kafeler ilginç şeylerle dolmasın. DVD kaplarından adisyon kutuları, gazete şeklinde mönülere alışmıştık artık ki; Güney Kore’de yepyeni bir kafe modası ortaya çıktı: Bardak. Ama ampul şeklinde, daha doğrusu gerçekten ampul. Fikir, Seul’deki Hyundai Alışveriş Merkezi’ne ait.

Eski ampullerin içindeki telleri çıkartıyorlar, bir güzel temizliyorlar, ucuna bir pipet iliştirip kokteylleri bu yılın Mart ayından beri böyle servis ediyorlar.

Işık Olmazsa Ampulün Tadı mı Çıkar” mı Dediniz

Demediniz tabii, ama en yaratıcı fikirler insanların aklına bile gelmeyen, hayata geçirildiğindeyse bayıldıkları fikirler değil midir? Hyundai Alışveriş Merkezi tam da bunu yapmış, ampulün üzerine ışık veren bir de küçük aparat yerleştirmiş.

Bu Havalı Şeyler Dünyaya Yayılmaya Başladı Bile

Güney Kore’de başlayan trend, oradan Tayvan’a atladı. Instagram’da Lightbulbtea Hashtag’i başladığı anda da tabii ki Amerika’ya transfer oldu.

Los Angeles, Brooklyn, Anaheim.
Artık tüm Amerika bu kokteyl bardaklarıyla dolu. Hatta Dünya’nın en büyük online alışveriş sitelerinden Aliexpress’te ampul şeklindeki bardaklardan satılmaya başlandı bile.

Bir Sonraki Havalı Objeniz Hazır

Deney tüplerinde içecek dağıtmak eskimedi mi sizce de? Fikir gayet basit, gayet keyifli. Instagram’da LightbulbTea Hashtag’i ile atılan resimlerin sayısı giderek artıyor; en renklileri sizin olsun.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.