yaz-aylarinin-enerji-dolu-haziran-sayisi-sizlerle

Sektörüm Dergisi’nin Haziran sayısı çıktı! Bu ay yazımın giriş kısmını sektörde önemli olduğunu düşündüğüm bir gelişmeye ayırmak istedim. Sayının hazırlık sürecinde mevcut markalarımız ile çalışmalarımızı sürdürürken, sektördeki firmalar tarafından geçen aylara oranla daha fazla iş birliği girişimleri aldık. Kurumsal yapılarda görmeye alışık olduğumuz pazarlama iletişimi çalışmaları yavaş yavaş sektörün tamamında kabul görmeye başlamış.

Bizlerin önemini yıllar öncesinden bildiğimiz ve çalıştığımız, fikir alışverişi yaptığımız her markaya neden bu kadar önemli olduğunu anlatmaya çalıştığımız medya kavramları, şirket sahipleri ve satış-pazarlama ekipleri tarafından zamanla benimsenmiş. Demek ki sektördeki iletişimciler çok iyi çalışmış ve çalışmaya da devam ediyorlar.

Bu ay aldığımız birlikte çalışma ve ortak işler yürütme talepleri ise, elektrik-otomasyon sektörünün özellikle dijital pazarlama alanında güzel gelişmeler gösterdiğini ispatlar nitelikteydi.

Sektörümüzde görev alan, yalnızca birkaç tanesini yakından tanıdığım ancak hepsine sonsuz saygı duyduğum iletişimcilere bu konuda bir teşekkürü borç bilirim. Yakın gelecekte, bu alanda çok daha güzel ve yaratıcı çalışmalar göreceğimizi öngörüyor ve bu çalışmaların bir parçası olacağımıza duyduğumuz eminlikle, gelişmeleri mutlulukla takip ediyoruz.

Şimdi gelelim sayımızın içeriğine..

Genco Uysal, başta bizler olmak üzere tüm okurlar tarafından merak edilen “Acaba bu ay hangi ülkeden bahsedecek?” sorusuna “Yatırım Fırsatları ile Dolu Bosna Hersek” cevabını verdi. Bu sayımızda ülkeye yönelik genel izlenimlerinin yanı sıra, ülkenin yatırım açısından taşıdığı fırsatlara da yer veriyor.

Hikmet Baydar, içerisinde bulunduğumuz ekonomik tabloyu “Global Riskler ve Etkileri” makalesi ile değerlendirirken,  Ahmet Soylu, “Işık Kirliliği” başlığını taşıyan değerli makalesi ile bu ayki köşesinde aydınlatma sektörünün taşıması gereken etik sorumluluklardan bir diğerine yer veriyor.

Semih Çalapkulu, “Rüzgar Enerjisi” adını taşıyan makalesi ile, rüzgar enerjisi üzerine bilinmesi gereken neredeyse her şeyi okuyucumuza aktarıyor. Diğer makalelerden artık bahsetmeyelim, sayfalar arasında gezinirken, bi dolu süprizle karşılaşmanın keyfini yaşayın..

Firmalardan Ne Haber? dediğinizi duyar gibiyiz. Bu ay Pelsan Aydınlatma’nın “40 Aydınlık Yıl” kutlamalarına Genel Yayın Yönetmenimiz Nurşah Sunay ile birlikte katıldık. Günler süren ve bir kutlamanın taşıyabileceği tüm ihtişamı içerisinde barındıran bu yıldönümünün haberine, ilerleyen sayfalardan ulaşabilirsiniz.

Noor Technologies, bu ay yeni yatırımı Juki RS1R ve her çeşit elektronik board üretebilen dizgi hattı ile yerli üretime destek verebileceğini açıkladı.

Mete Enerji, Haziran sayımızla birlikte geniş ailemize katıldı ve Yönetim Kurulu Başkanı Murat METE dergimize özel bir röportaj verdi.

Alkanlar Elektrik, Çamlıca’da estirdiği ve muhtemelen yakın zamanda ülke genelinde estirmeye devam edeceği rüzgarları anlattı.

Beş A bu ay da “Acil Durumlarda Aydınlatma Sistemleri ve Uygulamaları” içeriği ile kıymetli bilgilerini sektöre aktarmaya devam etti.

Interra Teknoloji, %40 büyüme gösterdiği global pazarda arttırdığı hakimiyetinden bahsetti.

Mutlusan, kazandıran kampanyalarına “Trendyol Çeki” kampanyasını ekledi.

Novsen Elektrik’in Palazzoli tarafından üretilen “Tais Mignon” ürün grubunu inceledik.

Sigma Elektrik, KKTC’de bayi zirvesi düzenlendi ve Türkiye genelindeki tüm bayileri ile birlikte önümüzdeki süreç için enerji topladı.

Üntel Kablo, bu yıl da Teksas Houston’da gerçekleşen Offshore Teknoloji Konferansı’na katıldı. Konferansta neler mi oldu?

Buyurun okumaya..

Tüm değerli okuyucularımıza güzel bir Haziran, ve iş dolu keyifli günler dilerim..

Ecem Keskin 1997 yılında Hatay’da doğmuştur. Çocukluğundan itibaren Eskişehir’de yaşamaktadır. Ortaokul ve lise yıllarında takım sporcusu olarak kulaç attıktan sonra üniversite öğrenimi sırasında 3 yıl boyunca Osmangazi Üniversitesi’nde yüzme antrenörlüğü yapmıştır. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra küçük bir ajansta çeşitli markalara içerik tasarımı ve reklam planlama hizmetleri vermiştir. Ajans tecrübesinden sonra bir buçuk yıl boyunca elektrik/otomasyon alanında çalışma faaliyetleri yürüten bir markanın “Halkla İlişkiler ve Tanıtım Uzmanı” pozisyonunda ve e-ticaret ekibinde görev alarak sektöre girmiştir. Şimdilerde Sektörüm Dergisi editörü olarak çalışma hayatını sürdüren Ecem Keskin, hayallerini gerçekleştirmekle meşgul.