wordpress-dunyasi-wpfestte-bulustu

Türkiye’nin lider hosting firması Natro ana sponsorluğunda düzenlenen WordPress Fest(WPFest) 2019, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de WordPress meraklılarını bir araya getirdi.

wpfest-toplanti-gorseli

Dijital dünyada var olmak isteyenler ya da WordPress konusunda son gelişmeleri takip etmek isteyenler için fırsat sunan etkinliğe sektörün önemli isimleri katıldı.

Türkiye’nin en büyük WordPress etkinliği WPFest 2019, Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlendi. İnternetin en popüler içerik yönetim sistemi WordPress dünyasını buluşturan etkinlikte, dijitalde var olmak, içerik yönetimi, güvenlik, SEO gibi önemli konular tartışıldı.

İlyas Teker WP Sunum

Etkinliğin ana sponsoru ve Türkiye’nin lider hosting firması Natro’nun Genel Müdürü Nedim Mitrani ekosistemi bir araya getirmenin çok önemli olduğuna vurgu yaptı:
“Türkiye’nin ilk ve en büyük WordPress etkinliği WPFest’te WordPress meraklılarıyla sektörün önemli isimlerini buluşturduk.

Kullanım oranı tüm internetin yüzde 30’unu aşan WordPress önemli bir içerik yönetim sistemi. Natro olarak hosting sektörünün gelişmesine öncülük ediyoruz. 20 yıllık deneyimimizle WordPress konusuda da yeni ürün ve hizmetler geliştirerek WordPress Türkiye topluluğuna ve markamıza değer katmak istiyoruz.

Natro Genel Müdürü Nedim Mitrani’nin “Hosting Sektöründe WordPress Devrimi” sunumuyla başlayan etkinlikte WordPress Topluluk Lideri Emre Erkan yeni WordPress editörü Gutenberg ile nelerin değiştiğini anlattı.

ekrem-karatas-ilyas-teker-wordpres

Sektörün önemli isimlerinden Mosanta’nın kurucusu İlyas Teker, arama motoru optimizasyonu(SEO) için kullanılması gereken eklentiler konusunda bilgiler verdi. İnternetin başlıca sorunlarından güvenlik konusununda deneyimli Invictus Yönetici Ortağı Mehmet İnce, WordPress’teki güvenlik zafiyetlerini anlattı.

WordPress Eğitmenliği yapan Ceren Varol’un e-ticaret konusunda önerilerde bulunduğu etkinlikte katılımcılar akıllarındaki sorulara cevap buldu.

WordPress ile başarıya giden web sitelerin hikayelerinin konuşulduğu panelde cokokuyancokgezen sitesinin kurucusu Sevil Mert ve kesifperisi sitesinin kurucusu Derya Korkmaz ile Pazarlama Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi Alper Koç yer aldı. Keyifli anlar yaşanan panelde, içeriğin önemine vurgu yapıldı.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.