vatan-kablo-uretim-tesisi

İki yılda bir Brezilya’nın Sao Paulo kentinde gerçekleştirilen Güney Amerika pazarındaki elektrik ve enerji sektörlerinin en önemli organizasyonları arasında gösterilen FIEE Smart Energy 2019 Uluslararası Elektrik ve Enerji Fuarı’na katılan Vatan Kablo, ürünlerini dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilerle buluşturdu.

23-26 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenen fuarda ziyaretçilere, firma hakkında bilgiler verilirken, sahip olduğu;

  • Alçak Gerilim Kablo Üretim Tesisleri,kablo
  • Orta Gerilim Kablo Üretim Tesisi, Yüksek Gerilim Kablo Üretim Tesisi,
  • Bakır Üretim Tesisi, Alüminyum Üretim Tesisi
  • Plastik Granül Üretim Tesislerini de, tanıtma fırsatı bulundu.

Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği Vatan Kablo; Yüksek kalite standartları, Ar-Ge faaliyetleri, ileri teknoloji ile kurmuş olduğu Entegre Üretim Tesisi ile uluslararası birçok firmanın tercih ettiği bir marka olan Vatan Kablo, hizmeti ve sürdürülebilir kalite anlayışı ile tüm ürün gruplarında küresel ölçekte yarışabilen bir dünya markası durumuna gelmiştir.

Ali TÜMKAYA

Yapmış olduğu RES yatırımı ile kendi enerjisini üretme kapasitesine ulaşan Entegre Üretim Tesisi ile firma, küresel ısınmanın, iklim değişikliğinin ve enerji verimliliğinin öneminin arttığı günümüzde, yenilenebilir enerji kullanımı ile de ayrıca “ Çevre Dostu Şirketler “ içindeki yerini almıştır.

Firma Hakkında

1975’te Çorlu da kurulan, Türkiye’nin en köklü kablo firmaları arasında yer alan fabrikamız, 40 bin msi kapalı ve 125 bin msi açık alandan oluşan üretim tesisiyle faaliyet göstermektedir. Üretim kompleksi, Merkez Ofisi ve Ankara Bölge Müdürlüğü’nde çalışan 400’ü aşkın personeli ile 42.yılını kutlayan firmamız yapmış olduğu yeni tesis yatırımları ile tüm dünyada adından söz ettirmeye başlamıştır.

Çeyrek yüzyılı aşan tecrübesi ve birikimiyle “ÖNCE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ” ilkesini benimseyen firmamız gerek kullandığı son teknolojisi gerek üstün hizmet anlayışı ile müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi amaçlamıştır.

Ürün yelpazemizde 72 kV’a kadar olan tüm alçak gerilim, orta gerilim ve yüksek gerilim enerji kabloları bulunmaktadır. Ayrıca insan yoğunluğu fazla olan mekânlarda kullanımı yurdumuzda da zorunlu hale getirilen; yangın anında yoğun duman ve toksit gaz çıkarmayan halojensiz kablolar da bünyemizde üretilmekte ve yangın esnasında can ve mal güvenliğini en üst düzeyde koruma bu sayede arttırılmaktadır.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.