VARSAN VARYAK
1980 yılında Küçükçekmece’de kurulmuş olan firmamız, 1990 yılına kadar Variable Transformatör (Varyak), Reosta, Santrifuj altın döküm makinaları, 1Kva dan 1000 KVA’ya kadar Servo otomatik regülatörleri, Toroid Transformatörleri ve çeşitli ürünleri Türk Sanayisine sunmuştur.
1990 yılından itibaren Variable Transformator (Varyak) dışındaki üretimi durdurarak, dünya kalitesini yakalamaya amaçlamış standart ve seri olarak Varyak imalatına yönelmiştir.Firmamız 1998 yılında 3000 m2 kapalı alanı olan yeni fabrikasında üretime devam etmektedir. Üretimimiz bant usulünde yapılmakta olup, varyaklarımız 0,5 KVA’dan 15 KVA’ya kadar H18 ve M5 silisli sacdan olmak üzere iki çeşit olarak imal edilmektedir. Yüksek ısı tav fırınımız kendi bünyemizde olup M5 saclarımız bu fırınlarda tav edilerek daha kaliteli varyak üretiminde bulunulmaktadır.Üretimini yapmakta olduğumuz varyakların satış sonrası servisinde bol, standart, yedek parçaları temini yanı sıra yabancı üretim varyaklarınız için bakım ve tamir hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

Her türlü varyak ihtiyacınız ve özel imalat gerektiren varyak siparişleriniz için fabrikamızdaki teknik ekibimiz sizlere en iyi hizmeti sunacaklardır.

Misyon & Vizyon / Misyonumuz
1990 yılında VARSAN marka olarak başlattığımız VARYAK üretimimizi Avrupa standartlarına getirmek ve VARYAK konusunda Dünyada bilinen ve tercih edilen bir marka olmak…
Şirket Profili
3000 metrekare kapalı alanda 35 uzman personelimiz ile gerekli standartlarda üretim ve hizmet vermekteyiz.
Ayrıca; Statik Voltaj Regülatörü konusunda gerekli yatırımlarımızı yaptık ve üretimine başladık.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.