art-sistem-serkan-kekik-ile-soylesi

Uranium Uzun Zamandır Beklenen Ip Kamerasını Pazara Sundu. CCTV pazarının önde gelen markası Uranium Güvenlik Çözümleri 2014 ISAF güvenlik fuarında ön lansmanını yaptığı uzak mesafelerdeki görüntüleri net biçimde görebilmeyi sağlayan yeni kamerasını pazara sundu.

ANP -CR1341Z koduyla pazara sunulan ürün standart olarak 1,3 Megapixel çözünürlükte geliyor. Ancak yazılım desteği ile 2MP çözünürlüğe çıkabiliyor. 6-22mm özel 3MP Motorize zoom lense sahip ürün, yakın mesafelerde geniş açı verebildiği gibi uzak mesafelerde de belli bir noktaya odaklanarak en ince ayrıntılara inebiliyor.

Kayıt cihazı üzerinden Optik zoom yapılabildiği gibi, kontrol klavyesi veya Mouse ile de optik zoom yapılabiliyor.

2 Mp çözünürlüğe ulaşabilen CR1341Z digital zoom özelliği ile de ön plana çıkıyor. 2 MP çözünürlükte 25 frame tam zamanlı görüntü kaydını destekleyen kamera da 4 atom led mevcut. 4 atom led sayesinde 80 metrenin üstünde aydınlatma sağlayan CR1341Z, 22MM ye kadar çıkabilen motorize lensi sayesinde 70 metrenin üstünde bir mesafeden net görüntü alabiliyor.

On SCreen Display teknolojisi ile donatılmış CR1341Z Yüksek Işık Telafisi, Arka ışık telafisi, Geniş Dİnamik aralık, Dijital parazit azaltma, otomatik beyaz ayarı, Otomatik kazanç kontrolü, Alan Maskeleme ve Hareket algılama gibi ekstra özellikler de sahip.

2004 yılından beridir IT sektöründe distribütör-dağıtıcı olarak yer aldıklarını, 2010 yılından itibaren de Uranium markasıyla CCTV sektörüne yatırım yaptıklarını söyleyen Art Sistem Genel Müdürü Serkan Kekik, sektörde plaka tanıma ve uzak mesafelerde net görüntü alamama sorunu olduğunu gördüklerini, yaklaşık 1 yıllık AR-Ge sürecinin sonunda da CR1341Z yi pazara sunduklarını belirti.

Yüksek Işık Engelleme ve Arka ışık engelleme özellikleri sayesinde gece araç farlarından kaynaklanan ışık parlamalarını bastırabilen CR1341Z ürünü özellikle plaka tanıma sistemlerinde iddialı bir ürün.

Uranium ’un diğer IP kameraları gibi ONVIF protokolünü destekleyen CR1341Z, Uranium ‘un tüm kayıt cihazları ile uyumlu olduğu gibi Onvif protokolünü destekleyen diğer kayıt cihazları ile de uyumlu olarak çalışabiliyor. IP 66 sınıfı Alüminyum kasaya ve metal ayağa sahip ürün tasarımıyla ve şık ayağıyla öne çıkıyor.

Ar-Ge ye çok önem verdiklerini söyleyen Serkan Kekik, CR1341 in Ar-Ge çalışmasının yaklaşık 1 yıl sürdüğünü, sürenin uzamasının sebebinin titiz ve mükemmeliyetçi ürün üretme politikalarından kaynaklandığını belirtti.


Long Distance Is No Longer An Issue For Number Plate Recognition

Uranium has introduced its long-expected IP camera. Uranium Security Solution, the leading brand of CCTV market, has introduced its new camera which allows for long distance image recognition after its prelaunch in 2014 ISAF Security Fair.

The product is marketed under the code of ANP -CR1341Z and offers a standard 1.3 Megapixel definition. Yet, this number can be improved to 2MP with software support. Equipped with 6-22mm custom 3MP Motorized zoom lens, this product allows for wide angle images in the short distance while providing improved image details for longer distances.

It is possible to optically zoom the image using both the buttons on the device and a control keyboard of mouse. CR1341Z is also standing out with its digital zoom feature along with up to 2MP definition. The camera is equipped with 4 atom LEDs supporting 25 frame real-time image recording for 2MP definition. CR1341Z is able to illuminate an area up to 80 meters while its motorized lens is able to image from a distance more than 70 meters in 22MM mode.

Equipped with On SCreen Display technology, CR1341Z offers additional features such as High Light Compensation, Rear Light Compensation, Wide Dynamic Range, Digital Interference Elimination, Auto White Adjustment, Auto Gain Control, Area Masking and Motion Detection.

Serkan Kekik, General Manager of Art Sistem, said that they have been investing in CCTV industry under Uranium brand since 2010 and they have been operating in the IT industry as a distributor since 2004 and stated that they are aware of the need for number plate recognition and long distance imaging in the industry and that they were able to introduce CR1341Z after a year-long R&D process.

CR1341Z is an impressive product particularly for number plate recognition with its High Light Compensation and Rear Light Compensation features which reduce the flashing effect caused by headlights in the night time. CR1341Z supports the ONVIF protocol as it is the case for other IP cameras distributed by Uranium while it is compatible with all the recording devices distributed by Uranium and also with other recording devices supporting the ONVIF protocol. The product draws attention with its Class IP66 Aluminum case, product design and chic metallic stand.

Serkan Kekik notes that they place great importance in R&D and the R&D process for CR1341 took almost a year, and that this process was extended due to their precise and perfectionist product manufacturing policy.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.