ugur-aydinlatma-roportaj

Adil bey röportajımıza başlamadan önce firmanız hakkında kısa bir bilgi alabilir miyiz?

2000 yılında İstanbul/Şişhane’deki yerimizde hizmet vermeye başladık. 2001 yılında Cata markasını Türkiye’ye getirdik. Kurulduğumuz günden bu yana her zaman müşteri odaklı çalıştık. Geniş ve kaliteli ürün yelpazemiz, tüm Türkiye’ye yayılan bayi ağımız ile aydınlatma sektörünün güvenilir ve gözde firmalarından biri haline geldik.

Ürün yelpazeniz ve ürün çeşitliliğiniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

İç ve dış aydınlatmaya dair ihtiyaç duyulacak her türlü aydınlatma ürününü bayilerimize ve müşterilerimize sunmaktayız. Ürün grubu bazında sayacak olursak; LED ampuller, LED armatürler, mağaza aydınlatması, otel aydınlatması, depo aydınlatması için kullanılan tüm ürünlerin satışını yapmaktayız. Türkiye genelindeki bayilerimiz aracılığıyla da ürünlerimizi tüketicilere ulaştırıyoruz. Diğer taraftan Dünyada gerçekleşen teknolojik yenilikleri yakından takip ederek gelişen teknoloji ışığında ürün portföyümüzü sürekli güncellemek ve genişletmek için yoğun bir gayret gösteriyoruz. Dünya çapında düzenlenen aydınlatma fuarlarını da sıkı bir şekilde takip ediyoruz.

Firmanızın kısa ve uzun vadedeki hedefleri nelerdir?

Son verilere göre aydınlatma sektöründe 5000’e yakın ithalatçı firma bulunmaktadır. Uğur aydınlatma olarak takip eden değil, ürün ve hizmetlerimizde yenilikçi, kendimize has yaklaşımlarımızı koruyarak takip edilen firma konumumuzu korumak istiyoruz.

Ülkemiz enerji üretimi konusunda ne yazık ki zengin bir ülke değil. Bu sebepten ülke olarak kısıtlı kaynakları en verimli şekilde kullanmamız gerekmektedir. LED teknolojisi aydınlatma maliyetlerinde ciddi tasarruf edebilmeyi sağlıyor. Ülkemizin LED dönüşümüne katkı sağlayan, sektöründe lider bir Türk markası olarak yer almak istiyoruz.

Firmanızın kalite politikası ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Ürün gamımızda bulunan tüm ürünler, yurt dışı ve yurt içinde çalıştığımız firmalar yoluyla kalite kontrolü yapıldıktan sonra bayilerimizin raflarında yer alıyor. Bu şekilde müşterilerimize Avrupa standartlarındaki ürünlerimizi sunabilmekteyiz. Müşteri memnuniyeti, Avrupa standartlarında ürün kalitesi ve doğru uygun fiyat politikası, bu üç ölçüt birleşince başarının da geleceğine inanıyoruz

Son olarak dergimize yönelik düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz? 

Uzun yıllardır sizlerle birlikte çalışıyoruz. Her geçen dönemde iyi yerlere de geldiğinizi görüyoruz. Tüm ekibinize başarılar diliyorum.

Mr. Adil, can you please let us know about your firm briefly as we start our interview?

We have started our operations in our office in Şişhane, Istanbul in 2000. We have introduced the brand, Cata, to Turkey in 2001. We have always been focused on being customer-oriented since the day one. With our wide range of products and nationwide distributor network, we have become one of the reliable and prestigious firms operating in Turkey.

Can you please inform us about your product range?

We are providing our distributors with any kind of product needed for indoor and outdoor lighting. If we consider it based on the product groups, we are currently selling LED bulbs, LED luminaires, store lighting products, hotel lighting products and warehouse lighting products. And we are offering them to the consumer through our nationwide distributor network. On the other hand, we are doing our best to keep our product portfolio up-to-date and to expand it in the light of global technology innovations and developments. We are an enthusiastic follower of lighting fairs conducted worldwide.

 

What are your business goals for short and long term?

According to the latest statistics, there are around 5,000 importers operating in the sector. As Uğur Lighting, we are willing to maintain our position as the company to be followed with our innovative and authentic approach in our products and services.

Unfortunately, Turkey is not that developed in energy production. Therefore, we need to use these limited resources in an efficient manner as a nation. LED technology offers significant savings in lighting costs. We are willing to be remembered as a firm which contributes to the LED conversion sectorial leader in Turkey. 

Would you please let us know about your company’s quality policy?

Any product available in our product range are going through quality controls by our national and international partners and only after then are distributed to sale points. Thus, we are able to offer our customers products meeting the European standards. Customer satisfaction, product quality at the level of European standards and right price policy are the three principles, which we believe, will bring us the success in the future.

Finally, would you like to share your opinions regarding our magazine with us?

We have been working together for long years. And we see that you are growing in time. May success be with your team.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.