trimbox-irfan-home-trimbox-anlasma-haber-gorseli

Tüm Dünya’da geçerli olan ve “şebeke kaynaklı problemler garanti kapsamı dışandadır” yazan garanti belgeleri tüm beyaz eşya ve elektrik-elektronik cihaz ve makine üreticileri tarafından ürettikleri ürünler için tüketicilere sunulmaktadır.

evren-yurttas-trimbox

Peki şebeke kaynaklı problemler neden garanti kapsamı dışında tutulmuştur veya buna da garanti sunmanın bir çaresi yok mudur?

Üreticiler, ürettikleri elektrikelektronik cihaz veya ürünleri nominal elektrik seviyelerine göre tasarlar ve elektrik dalgalanması, ani elektrik git-gelleri için belirli seviyelere kadar tedbir alabilirler.

Mesela satılan bir beyaz eşyanın kullanıldığı evin yakınına yıldırım düşmesi veya enerji aldığı trafonun patlaması durumunda cihazın yanmasına üretici benim sorumluluk ve koruma alanımda değildir der. Yani Dünya devi milyarlarca dolar değerindeki markalar ileri teknoloji ile ürettikleri ürünlere bu durumlarda garanti veremezler.

İşte Dünya’daki bu açıklığı tespit eden Türkiye’nin en büyük mobilya ve beyaz eşya mağazası İrfan Home’un sahibi Serkan Kodaloğlu ile Yurttaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Trimbox Ceo’su Evren Yurttaş arasında geçtiğimiz gün bir işbirliği ve ana dağıtıcılık anlaşması imzaladı.

İrfan Home sahibi Serkan Kodaloğlu ; “Anlaşma Türkiye’de dahil tüm Dünya’da neredeyse 100 yıldır uygulamada olan garanti kapsamını yeniden şekillendiriyor. Şöyle ki; İrfan Home’dan alınan beyaz eşyalar ve elektrikli cihazlar, şebeke kaynaklı problemlere karşı da garanti kapsamında olacak”. dedi.

Trimbox CEO’su Evren Yurttaş; “Şimdiye kadar Dünya teknolojiye yön verdi, biz satın aldık veya benzerlerini ürettik, şimdi ise Dünya devlerinin vermediği korumayı, marka ayrımı gözetmeden tüm teknolojilere veriyoruz” dedi.

Adeta Türk’ün gücü niteliğinde olan bu anlaşmayı tüm kesimlerin destekleyeceği ve gururla kitlelere ve Dünya’ya entegre etmek isteyeceklerini belirten Kodaloğlu ve Yurttaş,  başladıkları vizyonu büyük ve aynı zamanda önemli bir misyonu da olan projeleriyle Dünya ölçeğinde adlarından sıkça söz ettireceğe benziyor.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.