turkiyenin-dunyada-kullanilan-bir-sembolu-oldu-gorsel

Trimbox Ceo’su Evren Yurttaş, ilk defa bir elektrik şalt malzemesi sembolünün Türkiye’den çıkarak Dünya’ya yayılacağını söyledi.

Semboller, özelinde elektrik projeleri tasarlanırken tek hat şemasında yer alan ve proje mühendislerinin ve uygulayıcıların gördüklerinde hangi ürünü uygulayacaklarını belirten işaretlere verilen genel bir tanımlama olarak belirlenir. Türk firması Trimbox‘un ürettiği sönümleyici ile Türkiye’nin dünyada kullanılan bir sembolü oldu.

turkiyenin-dunyada-kullanilan-bir-sembolu-oldu

Yurttaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Trimbox Ceo’su Evren Yurttaş; yaptığı açıklamada; “Türkiye’den şimdiye kadar kamu otoritesi tarafından kullanılmış, yönetmelikte tarif edilen ve patenti ülkemizden tescilli bir malzemeye ait sembolü yoktu.

3 Aralık 2003 tarihinden 25305 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren İç tesisleri proje hazırlama yönetmeliğinde aşırı gerilim sönümleyici tarif edilmiş, bugüne kadar proje mühendisleri tarife uyan sembolü tek hat şemasında parafudr olarak belirtmişler ve parafudrların sistem üzerindeki aşırı akımı toprakladığı, ancak aşırı gerilim sönümleme görevini yerine getiremediğinin anlaşılması ile yeni bir ihtiyaç ile karşı karşıya kalınmıştır” dedi.

Bu noktada aşırı gerilim sönümleyici tek faz ve üç faz ürünlerin parafudrların yanında ayrıca belirtilebilmesi için bir sembol üretildiğini ve kamu da birçok kurumda kullanılmaya başlandığını belirten Yurttaş; “Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, ekonomi yönetimimizin ısrarla üzerinde durduğu ve özetle ülke olarak topyekün bir mücadele olmadan katma değerli ürün üretimi olamaz, bu olmadan da cari açığın kapatılması imkansızdır. Bu anlamda ilk defa bir elektrik şalt malzemesi sembolü ülkemizden çıkarak Dünya’ya yayılacaktır” ifadelerini kullandı. – İSTANBUL

Kaynak: İHA

Trimbox Hakkında

Trimbox, elektrifikasyon alanında 2007 yılında ilk ve tek topraklamaya ihtiyaç duymayan AG Aşırı Gerilim Sönümleyici üreterek sektöre giren ve devamında uluslararası geçerliliğe sahip bir marka vizyonuna sahip altyapısı ile “Elektriğin bulunduğu her yerde” olma misyonunu gerçekleştirmek için çalışan bir topluluktur.

trimbox-yangin-sonumleyici-gorsel

Trimbox, aşırı gerilim sönümleyicinin jenerik ismi olma iddiası ile ortaya çıkmıştır. (Darbe koruyucu – voltaj stabilizatörü). Patentli özel tasarımı sayesinde elektrik şebekelerinde sıkça yaşanmakta olan aşırı gerilimleri 10 nanosaniyelik inanılmaz tepki hızı ile engelleyerek, evinizde, iş yerinizde, fabrikanızda kısacası elektriğin olduğu her yerde elektrik-elektronik cihazlarınızı korur ve buna bağlı yangın riskini engeller.

Trimbox, işlevini yerine getirirken sigortanızı attırmaz ve çalışmalarınızı kesintiye uğratmaz. Eğer aşırı gerilim Trimbox’ ın karşılayamayacağı boyutlara ulaşırsa, (Örnek: trafo patlaması, yıldırım vb.) Trimbox şebeke elektriğini keserek cihazların zarar görmesini engeller.

Trimbox, kısaca elektrik şebekelerinde sıkça yaşanan aşırı gerilim oluşumunu engelleyerek, iş yerlerinde, fabrikalarda ve evlerde elektronik kartların ve cihazların hasarlarını sona erdiren bir aşırı gerilim sönümleyicidir. (Aşırı gerilim koruyucu – AG darbe koruyucu)

Trimbox, elektrik enerjisinin aşırı gerilim durumlarında şebeke ve cihazlarda oluşturacağı hasarı önlemek için tasarlanmış bir aşırı gerilim sönümleyicidir. (Darbe koruyucu- Aşırı gerilim koruyucu)

Trimbox, voltaj problemlerine karşı aşağıdaki sorunlarda çözüm sağlar.

  •  Yüksek voltajın şebeke üzerinden tesisatınıza ulaşarak cihazlarınıza hasar vermesi
  •  Elektrik kurumu tarafından şebekeye yanlışlıkla faz-nötr yerine faz-faz verilmesi
  •  Toprak hattına faz teması
  •  Nötr kopması
  •  Yüksek voltajın herhangi bir cihaza zarar vererek kısa devre oluşturması neticesinde oluşabilecek elektrik kontağı yangını gibi risklerde kesin çözüm sağlar.