Cem Alaca Trio Kablo Röportaj görseli
Cem Alaca

Cem bey röportajımıza firmanız hakkında kısa bir bilgi alarak başlayabilir miyiz?

Trio Kablo sektörde çok uzun yıllar yöneticilik ve girişimcilik yapmış profesyoneller tarafından Mart 2017’e kurulmuştur.

“Gerçek Kalite’’ mottosuyla yola çıkmış olan Trio Kablo, kaliteden ödün vermeden, çağın gereksinimleri ve yeniliklerine ayak uydurarak yurtiçi ve yurtdışı sektör paydaşlarına hizmet etmeyi kendine yol olarak seçmiştir.

Fabrikamızdaki tecrübeli imalat kadromuz, Yurtiçi – Yurtdışı profesyonel satış kadromuz ve inovatif düşünce altyapımızla, her zaman en yeni ve en iyiyi hedefleyerek emin adımlarla yola çıktık.

Kablo sektörüne yeni adım attınız.

Özet Bölümü

Önümüzdeki dönem hedef ve projeleriniz nelerdir?

Sektörümüzde kalıcı olabilmek, aranan ve tercih edilen bir marka olmak için gerekli altyapımızı hazırladık. Deneyimli imalat ve satış ekibimizle beraber, kaliteli hizmet anlayışımızla sektörde iz bırakmak ve takip edilen bir firma olmak en büyük hedefimiz.

Ağırlıklı olarak “özel kablolar’’ diye tabir ettiğimiz standart kablolar haricindeki özel tasarım kablolarda teknik altyapımız ve tecrübemizle ön plana çıkmak hedeflerimiz arasında. Üst düzey projelerde var olmak, ihracat pazarında tercih edilen bir marka olmak da büyük hedeflerimizden.

Ürünleriniz ve üretim altyapınız hakkında neler söylemek istersiniz?

Trio Kablo olarak zayıf akım kabloları imalatı yapıyoruz. Başlıca üretim çeşitlerimiz;

  • Özel Kablolar
  • Koaksiyel Kablolar
koaksiyel kablolar
koaksiyel kablolar

CCTV ve Diyafon Kabloları

diyafon kablosu
diyafon kablosu

Veri İletişim Kabloları

veri iletişim kabloları
veri iletişim kabloları

Sinyal-Kontrol Kabloları

sinyal ve kontrol kablosu
sinyal ve kontrol kablosu

Yangına Dayanıklı Kablolar

yangına dayanıklı kablolar
yangına dayanıklı kablolar

Enstrümantasyon Kabloları

enstrümantasyon kabloları
enstrümantasyon kabloları

Haberleşme ve Yangın İhbar Kabloları

Haberleşme ve Yangın İhbar Kabloları
Haberleşme ve Yangın İhbar Kabloları

Profesyonel Ses ve Mikrofon Kabloları

veri iletişim kabloları

Makine parkurumuz son teknoloji PLC kontrollü ve sıfır hatlardan oluşmaktadır.

En çok önem vermiş olduğumuz konu ise laboratuvarlarımız. Ürettiğimiz ürünleri layıkıyla test edebilmenin ne kadar önemli olduğunun farkında olarak bu konuya çok büyük hassasiyetle yaklaştık.

Son sistem test cihazlarımız ve en önemlisi de tesisimize kurmuş olduğumuz yangın laboratuvarımızla, ürettiğimiz ürünlerin tüm testlerini tesisimizde yapmanın konforunu yaşıyoruz.

Yangına Dayanıklı kablolar artık tüm projelerde kullanılan, insan sağlığı ve güvenliği için zorunlu olan kablolardır. Tesisimizde bulunan Yangın Laboratuvarımızda bu kabloların tüm dayanım testleri yapılabilmektedir.

İç piyasaya mı dış piyasaya mı ağırlık vereceksiniz?

Öncelikli hedefimiz iç pazarda aktif olmak ve markalaşma adına atılması gerekli olan adımları atmak. İhracat olmazsa olmaz bir konu. Hedefimiz bu yıl içerisinde imalatımızın %30’luk kısmını ihraç edebilmek. Bu hedefle ilgili gerekli altyapı çalışmalarını hızlandırmış bulunuyoruz.

Türk kablo sektörü hakkında neler söylemek istersiniz?

Türk Kablo sektörü üretim kabiliyeti, kapasitesi ve vizyonu açısından kendini geliştirmiş bir sektör. İhracat açısından bakarsak Türk kablo imalatçılarının ihracat oranlarının gerçekten ciddi rakamlara ulaştığını görüyoruz.

Fakat geçmiş dönemde yurtdışına giden standart dışı ürünlerle ilgili olarak bazı bölgelerde sektöre hala soru işareti ile bakılmakta. İç piyasadaki en büyük sıkıntı da yine standart dışı ürünlerle pazarda rekabetin içinde olan firmalar.

Kalite ve standartlar konusunda hassas olan firmalar zaten piyasada kendine farklı bir yer ediniyorlar. Fakat rekabette bazen sadece fiyat algısıyla yapılan karşılaştırmalar sektörümüze zarar veriyor.

2018 yılındaki hedefleriniz nelerdir?

2018 yılı bizim için emeklemekten yürümeye doğru geçiş yapacağımız çok önemli bir yıl. Markalaşma sürecimizde atılacak adımları tek tek planladık

Bu yıl planlarımızı hayata geçirip hızlı ve emin adımlarla piyasadaki yerimizi sağlamlaştırmayı amaçlıyoruz. İç piyasada marka imajımızı sağlamlaştıracak tüm büyük projeler ana hedefimiz olacak. Kaliteli ürün ve kaliteli hizmet anlayışımızla fark yaratmak en büyük amacımız.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şeyler var mıdır?

Tüm Sektörüm Dergisi ailesine bu röportaj ve tanıtım fırsatını bizlere sunduğu için teşekkür ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.