trimboxtan-rusya-cikarmasi

Elektrifikasyon alanında 2007 yılında ilk ve tek topraklamaya ihtiyaç duymayan AG Aşırı Gerilim Sönümleyici üreterek sektöre giren ve devamında uluslararası geçerliliğe sahip bir marka vizyonuna sahip altyapısı ile “Elektriğin bulunduğu her yerde” olma misyonunu gerçekleştiren Trimbox, Rusya’nın Başkenti Moskova’da düzenlenen Güç ve Elektrik Mühendisliği Fuarı’nda ziyaretçilerle buluştu.

Rusya ticaret hacmini daha üst seviyelere çıkarmayı hedefleyen Türkiye’nin uluslararası ticaret ve ihracat politikalarına paralel olarak, fuarı ziyaret eden T.C. Moskova Büyükelçisi Sn. Mehmet Samsar, fuarda Trimbox standını ziyaret ederek detaylı bilgi aldı.

Trimbox’ın bölgedeki çalışmalarına destek sözü veren Samsar, kurum ve kuruluşlarda Trimbox ürünlerinin yüksek katma değerini, Rusya pazarındaki tüketici kurum ve kuruluşlara anlatacak bilgilendirme toplantılarının yapılması konusunda marka yetkililerini teşvik etti.

guc-ve-elektrik-muhendisligi-fuari

Aşırı gerilim sönümleyicinin jenerik ismi Trimbox, sıkça yaşanmakta olan aşırı gerilimleri 10 nanosaniyelik inanılmaz tepki hızı ile engelleyerek, evinizde, iş yerinizde, fabrikanızda kısacası elektriğin olduğu her yerde elektrik-elektronik cihazlarınızı korumaya ve buna bağlı yangın riskini engelleyen ürün gruplarını, 6-9 Haziran tarihleri arasında Moskova’da a düzenlenen 31. Uluslararası Güç ve Elektrik Mühendisliği, Otomasyon, Aydınlatma Mühendisliği için Elektrik ekipmanları Fuarı ’nda sergiledi.

Türk firmalarının yoğun ilgi gördüğü fuarda Trimbox, voltaj problemlerine karşı çözüm sağladığı; yüksek voltajın şebeke üzerinden tesisatınıza ulaşarak cihazlarınıza hasar vermesi hali, elektrik kurumu tarafından şebekeye yanlışlıkla faz-nötr yerine faz-faz verilmesi durumunda oluşabilen riskler, toprak hattına faz teması, nötr kopması, yüksek voltajın herhangi bir cihaza zarar vererek kısa devre oluşturması neticesinde oluşabilecek elektrik kontağı yangını  ya da cihaz hasarları gibi risklerde kesin çözüm sağlayan ürünleriyle tüm dikkatleri üzerinde topladı.

Rusya – Ukrayna arasında devam eden savaş sebebiyle, Avrupa ülkeleri ve Amerika’nın uyguladığı ticari ambargo nedeniyle ürün tedariğinde sorun yaşaması beklenen Rusya, doğal kaynak zenginlikleri ve Çin ile sıkı iş birliği neticesinde sanayi alanında bu sorunları aşmış olarak görünüyor. Moskova’da yerleşik olarak bulunan ve Rusya geneline pano imalatı ve elektrik malzemeleri tedariği yapan Art Elektro iş birliğiyle fuara katılan Trimbox; Rusya’da yerleşik sanayi temsilcilerinin dışında; Belarus, Tataristan, Türk Cumhuriyetleri ve Türkiye’den de birçok ziyaretçi ağırladı.

Alçak gerilim parafudr, aşırı gerilim sönümleyici ve nötr-toprak regülatörleri alanlarında 1000’e yakın ürün çeşidinin üretimini üstlenen Trimbox, 30 ayrı ürün çeşidi ile katıldığı Rusya’daki fuarda, tek hat şemasında kendine ait sembolü bulunan aşırı gerilim sönümleyicilerin patent sahibi olarak, Art Elektro ile birlikte yönetmelik ve saha eğitimi çalışmalarına Rusya’da da başlatma kararı aldı.