trimboxtan-kuzey-afrika-cikarmasi

Sektörde 17. yılını yaşayan Trimbox, parafudr yanında aşırı gerilim sönümleyici ve nötr-toprak regülatörlerinin de patentini elinde bulunduruyor. Dünyanın birçok ülkesine makine ve panolarda dolaylı ihracat yapan firma, 2023 yılında doğrudan ihracat kanallarını geliştirmek üzere ciddi ataklar yaptı.

Son olarak Kuzey Afrika’nın 130 Milyon nüfusuyla en büyük ülkelerinden olan Mısır’da bir dizi temaslar kuran Trimbox, Türkiye’de partner firması Zelkon ile birlikte Kahire’nin en büyük elektrik malzemeleri dağıtıcısı olan MAS ile birlikte Egypt Energy Fuarı’nda bir araya geldi.

Yine ülkenin en büyük şehirlerinden İskenderiye’de bölgenin önemli elektrik malzemesi tedarikçisi konumundaki Egypt Group ile temaslarda bulunarak teknik bilgilendirme başta olmak üzere birçok detaylı analizlerle ilgili brifing aldı.

trimbox-partner-firmasi-egypt-energy-fuarinda-bir-araya-geldi

Elektriğin düzenli şekilde günde 1 saat bölgesel olarak ayrı ayrı kesildiği İskenderiye’de aşırı gerilim sönümleyici ihtiyacının çok büyük olduğu konusunda hemfikir olan yetkililer en yakın zamanda İstanbul ve Bursa’da ziyaret sözü ile bölgeye ürünlerin sevki konusunda tekrar bir araya gelecek.

Mısır’da iki büyük dağıtıcı ile temasların, çok yakın zamanda bölgeye düzenli ihracatın başlayacağı konusunda net fikir oluşturduğunu söyleyen Trimbox Ceo’su Evren Yurttaş, MAS ve Egypt Group ile İstanbul ATEC Fuarı’nda biraraya gelip hemen akabinde tekrar Mısır’da saha ziyaretlerine başlayacaklarını belirtti.