trimbox-artik-tum-dunyada-tescillenen-bir-turk-markasi

Kuruluşunun 5. Yılını doldurmadan, Avrupa (27 ülke), İngiltere, Çin, Hindistan, Rusya, Pakistan gibi son derece kalabalık ülkelerde ve hatta Türk Cumhuriyetleri’nde de markasını tescilleyen Trimbox; Dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor.

Elektrik sektöründe çığır açan buluşu ve ürün gruplarıyla, Türk elektrik sanayi ve ülkemiz adına önemli başarılar sergileyen TRİMBOX; marka tescil sürecinde de yatırımlarının karşılığını alıyor.

Bir ülkede ortalama marka patent tescil süresi 2 yıl iken, Hindistan gibi ülkelerde 8 yıla kadar uzayabildi. Zorlu ve uzun sürecin son etabında marka, teknolojinin en üst düzey ülkeleri Amerika ve Japonya’da tescillendi. Böylece Trimbox, Dünya’nın nüfus ve finans potansiyeli açısından %90’ında tescillenmiş oldu.

Dünya’nın birçok ülkeye ürün satmakla, bir Dünya markası olmak arasında ince ama güçlü bir çizgi vardır. Dünya’ya bugün ürün satıyor olsanız bile, yarın daha uygun ya da kaliteli ürün/hizmet veren birilerinin yerinizi alacağının garantisi yoktur. Ancak bir Dünya markası olmayı başarırsanız, bugün değilse bile yarın, herkes üretim/hizmet adı altında sunduklarınızı alacaktır.

Trimbox Yarını Hedefliyor

Çin gibi ülkelerde tescilli olmak, Dünya markası olduğunuzda sizi taklit etmek isteyenlerin direkt olarak markanızla kopyalama yapmasına gümrük çıkışında engel olarak büyük bir sıkıntıyı giderecektir. Amerika gibi ülkelerde ise marka tescilinizin olmaması, ürün/hizmet kalitesi ve satışı açısından, görünürde direkt bir katkı sağlamasa da, olmaması markanızdan çok şey götürebilir.

Tüm Dünya’da tescillenmek; markanın gideceğiniz istikameti göstermesi açısından da son derece önemlidir. Trimbox bu önemli bariyeri aşarak, yarına dair varlık iddiasıyla müşterileri ve paydaşlarına güven aşılayan büyük bir işaret fişeğini de yakmış oldu.

Türkiye’de 36 Ay Stratejisi

2020 yılı Haziran ayında alınan stratejik bir kararla, 36 aylık bir proje başlatarak, her ay bir bölge açma kararı alan Trimbox; böylece bölge açılan şehirde son kullanıcıya direk ürün satmama kararı aldı. Alışılmışın dışında bir uygulamayla; bölge sorumlularının saha temsilcisi gibi hareket eden Trimbox;  elektrik, otomasyon, makine, güvenlik sektörü müşterilerine bizzat giderek, onlar adına adeta ücretsiz temsilcilik yapmaya başladı.

Sekizinci aya girerken; İstanbul Asya ve Avrupa’da 4 temsilci olmak üzere; Ankara, İzmir, Bursa, Manisa, Bodrum, Çorlu ve son olarak Antalya ile 9 bölgede 10 temsilciye ulaşan Trimbox; stratejik planını başarıyla sürdürmeye devam ediyor.

%87,87 Yerlilik Oranıyla Yeni Ürünler

2020 yılında ürün gamına; B, C, B+C, D sınıfı parafudrlar, DC parafudrlar, AC-DC parafudrlar (aynı boardda tek üründe), 1500V’a kadar PV parafudrlar ve son olarak mobil parafudrları katarak, %87,87 yerlilik oranıyla pazardaki fiyat, kalite ve teslim zamanı açısından büyük bir boşluğu doldurdu.

2021 başlarken, Marine Serisi ile teknelerde statik elektrik oluşumunu engelleyen tasarımı sahneye koyan marka, denizcilik sektörüne de hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.