plessey-gorsel
plessey-gorsel

Plessey GaN-on-Si Tek Parça Mikro LED Ekran Çözümleri Serisini Tanıttı

2018 Mini/Mikro LED gelişimi açısından önemli bir yıl oluyor. İngiliz Plessey Semiconductors, geçtiğimiz Ocak ayında tek parça GaN-on-Silikon Mikro LED’ler içeren bir Mikro LED mikro-ekranın lansmanını yapacağını açıklamıştı.

Bu açıklamanın ardından LEDinside, Plessey Semiconductors Pazarlama Müdürü Myles Blake ile irtibata geçerek ürünün teknoloji platformu ve ürün yol haritası hakkında bilgi aldı.

Plessey, GaN-on-Si büyüme teknolojisini 2012’de Cambridge Üniversitesinden temin etmişti ve geçtiğimiz beş sene boyunca 6 ve 8 inç silikon LED ürünleri geliştiriyor.

Safirle karşılaştığında doğasında olan ısı dağıtım özelliği ile silikon çok daha iyi bir termal performans ve Mikro LED’ler için birim başına daha düşük lümen maliyeti sunuyor.

Silikonun şeffaf olmayan yapısı ışık çıktısını odaklamaya yardımcı olarak optik sistemlerin daha da sadeleştirilmesini mümkün kılıyor. Ayrıca, silikon substrat kullanımı düşüm alanının ölçeği artırıldığında watt başına lümen düzeyinin korunmasına yardımcı oluyor.

Blake şunları söyledi: “Artan parlaklığın başlıca üç ayrıt edici özelliği arasında yer alan