Taiwan-Excellence-Plastik-Kauçuk-Makineleri-Online-Lansmani

Uluslararası arenada plastik ve kauçuk makineleri ile 50 yıldan fazla süredir bulunan Tayvan, son teknoloji ile ürettiği makinelerini tanıtmak için 17 Eylül Perşembe günü saat 10:00-11:00 arasında “Tayvan Plastik ve Kauçuk Makineleri Online Lansmanı’ gerçekleştirilecek.

Otomotiv, tüketici elektroniği, medikal ürünler, ambalaj ve inşaat için artan talep nedeniyle küresel plastik ürün üretimi artmaya devam ediyor ve bu da plastik ve kauçuk makinelerine olan talebi yükseltiyor.

Tayvan, plastik ve kauçuk makine endüstrisi, Endüstri 4.0 trendine yanıt olarak, Tayvan’ın Bilgi Teknolojilerindeki gücünü AIoT, akıllı otomasyon, akıllı sensörler ve gelişmiş üretim teknolojileri ile bir araya getirerek “akıllı, yüksek kaliteli, kişiye özel” üretim çözümleri oluşturuyor.

Tayvan Makine Endüstrisi Birliği’ne (TAMI) göre, ihracatıyla dünyada altıncı sırada yer alması Tayvan’ı, plastik ve kauçuk üretiminde küresel tedarik zincirinin vazgeçilmez bir parçası yapıyor.

Taiwan-Excellence-Plastik-Kauçuk-Makineleri-Online-Lansmani

Ekonomik faaliyetlerin COVİD_19 nedeniyle kesintiye uğraması plastik ve kauçuk sektörünüde etkiledi. Pandeminin gerilemesi ve karantinaların kaldırılmasıyla ekonomi hareketlenmeye başlıyor. Uluslararası plastik ve kauçuk üreticilerinden gelebilecek olası taleplere yardımcı olmak için, Tayvan Dış Ticaret Bürosu (BOFT) ve Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Konseyi (TAITRA), öncülüğünde bir araya gelen 4 Tayvanlı firma online lansman ile ürünlerini tanıtacak.

Lansmanda ürünleri tanıtacak olan Fu Chun Shin Machinery Manufacture Co., Ltd. (FCS), ChumPower Machinery Corp., Fong Kee International Machinery Co., Ltd. ve Diing Kuen Plastic Machinery, Co., Ltd. firmaları enjeksiyonlu kalıplama makineleri ve şişirme makineleri ve ekstrüzyon makinelerine kadar en son trend ve en yeni teknoloji ile ürettikleri makinelerini dünya çapındaki alıcılara ve medyaya online olarak sunacak.

Taiwan

Taiwan Excellence, BOFT ve TAITRA Hakkında  

Taiwan Excellence

Taiwan Excellence – Tayvan Mükemmellik Ödülleri, 1993 yılında Tayvan, Ekonomi Bakanlığı (MOEA), tarafından başlatılan bir çalışmadır. Bu sembolü taşıyan tüm ürünler, Ar-Ge, tasarım, kalite ve pazarlama alanlarındaki mükemmelliklerine dayalı olarak belirli Tayvan Mükemmellik Ödülleri için titizlikle seçilmiştir.

Bu sebeple Taiwan Excellence devlet tarafından seçilen mükemmel, yenilikçi Tayvan ürünlerini  ve Tayvan’ın endüstriyel cesaretinin özünü ve mükemmel ürün kalitesinin imajını temsil etmektedir ve Taiwan Excellence sembolü 106 ülkede yapılan promosyon çalışmalarıyla dünya çapında tanınan bir simgedir. Daha fazla bilgi için http://www.taiwanexcellence.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Dış Ticaret Bürosu, MOEA (BOFT)

Tayvan Ekonomi Bakanlığı’na (MOEA) bağlı Dış Ticaret Bürosu (BOFT), dış ticaret, ekonomik işbirliği ve yabancı yatırımları düzenleyen politika ve düzenlemelerin uygulanmasından sorumludur.

Ocak 1969’da kurulan BOFT’un rolü ve konumu, değişen uluslararası ekonomik ve ticari ortamın ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli düzenlemelerden geçmiştir. BOFT, hem uluslararası alanda hem de yurt içinde çok sayıda ticaret teşvik projesi ve faaliyetlerinde Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi (TAITRA) ile birlikte çalışmakta ve yol göstermektedir. Uzun yıllardır TAITRA ile yakın bir şekilde çalışan BOFT, TAITRA’ya ticaret ve yatırımlarla ilgili çeşitli kritik hükümet projelerini emanet etmekte ve Tayvan’ı uluslararası açıdan her anlamda teşvik etmektedir.

Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi (TAITRA)

Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi (TAITRA), Tayvan’ın önde gelen kar amacı gütmeyen ve ticareti teşvik eden yarı-kamu kuruluşudur. Dış ticareti teşvik etmek amacıyla 1970 yılında kurulan TAITRA, hükümet, sektörel dernekler ve çeşitli ticari kuruluşlar tarafından ortaklaşa desteklenmektedir.

TAITRA, Tayvanlı işletmelere uluslararası rekabet güçlerini arttırma ve dış pazarlarda karşılaştıkları zorluklar konusunda yardımcı olur. TAITRA, Taipei genel merkezi ve dünya çapındaki 60 şubesinde bulunan 1.200’den fazla eğitimli uzmandan oluşan kadrosuyla, çok iyi koordine edilmiş bir ticari tanıtım ve bilgi ağına sahiptir. TAITRA, kardeş kuruluşları olan Tayvan Ticaret Merkezi (TTC) ve Taipei Dünya Ticaret Merkezi (TWTC) ile birlikte, etkili tanıtım stratejileri aracılığıyla çok sayıda ticaret fırsatı yaratmaktadır. www.taitra.org.tw

Endüstri ile ilgili ayrıntılı bilgilere erişmek veya potansiyel tedarikçilere ulaşmak için 16 Eylül 2020 tarihine kadar https://reurl.cc/Xkko8R bağlantısından (ücretsiz) kayıt olabilirsiniz. Kayıt sonrasında canlı yayın bağlantısı etkinlikten iki gün önce size iletilecektir.

  • Sorularınız için https://app.sli.do/event/0ylbdtij
  • Ürünlerle ilgili detaylı bilgi için https://reurl.cc/8n4Z0d

Daha fazla ayrıntı için  chou@taitra.org.tw  veya  jenyow@taitra.org.tw adreslerine e-mail gönderebilir ya da size en yakın Tayvan Ticaret Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz https://officeportal.taiwantrade.com/flash/big/unitList.jsp?lang=en_US

 

Ayrıntılı bilgi için:

C-Line İletişim / 0212 243 1153

Zühre Çelik / zuhre.celik@c-line.com.tr / 0539 352 3340