suruduruleiblir-ve-guvenli-fis-priz-serisi-metecee

Mete Enerji’nin “Sürdürülebilir Çözümler, Güvenli Bağlantılar” sloganı ile tüketicisinin hizmetine sunduğu MeteCee® serisi fiş prizler, en zorlu ortamlarda bile çalışma prensibi ile üretildi. IP44 ve IP67 koruma sınıflarına dahil olan ürün serisi güçlü bağlantıların gerektiği tüm devrelerde akımın güvenle taşınması görevini üstleniyor.

MeteCee® serisi fiş prizler, zorlu çalışma ortamlarında yük geçişini tamamlamak üzere; yüksek darbe direnci, aşırı ısıya dayanıklı kontak taşıyıcılar, korozyon önleyici kontak özelliklerine sahip.

metecee-fis-prizler-en-zorlu-ortamlar-icin-uretildi

Fiş priz serisinin vidalama sistemi, 63A metrik, 125A altıgen vidalarından oluşuyor.  Çift alyan başlı vidalar sayesinde fiş priz serisinin üzerindeki vidalar, yoğun mukavemete maruz kaldığında dahi kırılmayarak, kablo sıkma dayanıklılığını en üst düzeye çıkarıyor.

Basitçe açmak ya da kilitlemek için 90° sola ve 90° sağa döndürülen fiş prizler, bu sayede herhangi bir deformasyon veya kabloların dolanması söz konusu olmaksızın kullanıma hazır hale gelir. Yeni 4 fazlı vidalama sistemi yüksek dayanıma sahiptir.

Fiş prizlerde bulunan ve diğer kontaklarda daha kısa olmasıyla kullanım konforu sağlayan pilot kontak, yük altındaki durumlarda takmayı ve çekmeyi engelleyerek, akım sırasında oluşabilecek tehlikeleri önlüyor. Kontaklardaki katmanlı yaylar, düşük kuvvet ile takma ve çıkarma rahatlığı sağlıyor.

metecee-fis-prizler-zorlu-ortamlarda-buyuk-avantaj-sagliyor

Ayrıca katmanlı yaylar; minimum temas direnci, kendi kendini temizleme ve en az 10 temas noktası ile optimum temas avantajlarını da MeteCee® kullanıcılarına sunuyor.

Güçlü kablo tutucu, kilitleme vidası, geniş bağlantı alanı, çift alyan vidalı sıkma terminali, katmanlı yay ve çerçeve vidası gibi kaliteyi, sürdürülebilirliği ve güvenliği tek bir üründe buluşturan kısımlarıyla MeteCee® serisi fiş prizler, sektörde güçlü bağlantılara ihtiyaç duyulan her türlü çalışma ortamı ve akımlar için hiç tereddütsüz tercih ediliyor.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.