skylight-animasyonlu-aydinlatma-projesi

Animasyonlu dış cephe ile iç mekan aydınlatma ve aydınlatma kontrol ünitelerini, kendi bünyesinde üreten Oliptek, Erzurum MNG Mall’un tavanına “skylight” olarak uyguladığı “Animasyonlu Aydınlatma Projesi”ni tamamlayarak, üretim ve proje uygulama alanındaki başarılarına bir yenisini daha ekledi.

oliptek-rgb-led

Poipix Dot Pixel, RGB, RGBW veya tek renk olarak, DMX512 ya da SPI iletişim seçenekleriyle sunulmaktadır. İç ve dış mekanlarda, geniş yüzeyli alanlarda, gökdelen gibi yüksek binalarda ve mimari özelliğin ön plana çıkartılması planlanan projelerde, ayarlanabilen pixel aralıkları ve esnek yapısı sayesinde, kendi kategorisinde yer alan en etkin animasyonlu aydınlatma aracıdır.

Poipix Dot Pixel alan ve uygulama yüzeyi kısıtlaması olmadan dikkat çekici efektler ve animasyonlu aydınlatma amaçlı üretilmiş, LED nodelardan oluşan esnek, mesh yapılı ve kullanıldığı alanda mükemmel bir renk uyumu yaratan aydınlatma ünitesidir.

Her bir hatta birbirinden bağımsız olarak adreslenebilen 60 Poipix Dot Pixel veya 32 Poipix Dot Pixel yer alabilmektedir. Poipix Dot Pixel, sağladığı optimum aydınlatma ile mimari olarak öne çıkartılmak istenen alanlarda, çok katlı yüksek binalarda ve bina dış cephelerinde kullanılarak, uygulandığı alanı video ekrana dönüştürmektedir.

Poipix Dot Pixel bina / alan yüksekliğine göre ayarlanabilen pixel aralığı ile uygulandığı alanda maksimum görünürlük sağlar. Zemin üzerine montaj yapılabileceği gibi, arkasında yer alan klipsler ile bağlantı noktalarına da sabitlenebilir. Poipix Dot Pixel’in giriş ve çıkış kabloları IP67 özelliklidir ve polikarbon kasadan üretilmiştir.

Poipix Dot Pixel 140 derecelik ışık yayılım açısı ile dış cepheleri bir medya cephesine (media facade) dönüştürebildiği gibi, özel uygulama gerektiren aydınlatma projelerinde de kullanılarak ekonomik bir çözüm sunar.

Poipix Dot Pixel kavisli bina cephelerinde, stadyum çatısı gibi eğimli alanlarda, gökdelenler gibi çok katlı ve kat araları yüksek binalarda, köprülerde, simgesel ve tarihi yapılarda offline controller sistemleriyle kullanılabileceği gibi, sahne sanatlarında, konserlerde, açıkhava etkinliklerinde de online DMX masaları aracılığıyla kullanılabilir.

Geniş ve zorlu alanlarda, bükülebilen ve pixel aralığı ayarlanabilen yapısı sayesinde, mimariye uyumlu aydınlatma projelerinizi, hızlı ve sorunsuz bir şekilde hayata geçirmenize olanak sağlar.

İzleyenlere etkileyici bir ışık şovu sunmasının yanında, projenizin özelliğine göre dilediğiniz animasyonu veya text tabanlı mesajı izleyici kitleniz ile buluşturabilirsiniz.

Poipix Dot Pixel dış cephelerde uygulanan standart aydınlatmaların kısıtlı özelliklerinden uzaklaşarak, hayal gücünüze hitap eden görseller yaratır.

Poipix Dot Pixel Lineer armatürlerin aksine, düz bir uygulamadan daha karmaşık şekillerde kullanılarak dilediğiniz şekilde ayarlanabilen LED nodelar sunar.

Poipix DMX – SPI Dot Pixel aralıkları elde etmek istediğiniz görüntü, parlaklık ve çözünürlüğe göre ayarlanabilir.