signify-dunya-emekci-kadinlar-gunu-bulusmasi

Aydınlatmada dünya lideri Signify, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde önemli bir buluşmaya imza attı. “Just Between Us” ismiyle organize edilen etkinlik kapsamında Signify, Türkiye’nin farklı bölgelerinden toplamda 14 üniversitenin 40’a yakın kız öğrencisini ağırladı.

eran-gorsen-kadinlar-gunu-haber-gorseli-signify

Yaşamın her alanında eşitliğin sağlanması ve pozitif ayrımcılığa dikkat çekilen etkinlikte, öncelikli önemsenmesi gereken konunun eğitimde eşitlik olduğu ve toplumsal gelişmenin kadınların her alanda hayata katılımıyla mümkün olacağı vurgulandı. Her sektörde güçlenmek için kadın gücü ve vizyonunun olması gerektiğinin de altı çizildi.

Çeşitlilik ve dahiliyet olgusunu hem global hem de lokal olarak sahipleniyoruz…

Açılış konuşmasını yapan Signify Türkiye Genel Müdürü Eran Görgen, Türkiye’de iş yaşamı ile ilgili büyüyen ekosistemle beraber kadının iş hayatındaki rolünün de bir hayli arttığı belirterek sözlerine şöyle devam etti; “Zaman zaman kadınlarımızın zorlu şartlarda çalıştığını duysak ve şahit olsak da kadınlar, istedikleri taktirde her işin üstesinden kolayca gelebilecek güce sahipler.

signify-kadinlar-gunu-bulusma-haber-gorseli-2

Yeter ki sınırlar olmasın” dedi ve ekledi, “Signify olarak şirket içerisinde çeşitlilik ve dahiliyet, globalde olduğu kadar lokalde de olarak sahiplendiğimiz bir konu. Sizlerin tükenmeyen enerjisi ve birlikte yarattığımız sinerji ile çok başarılı işlere hep birlikte imza atıyoruz.

Türkiye’de çalışanlarımızın yüzde 44’ünün kadın olduğunu ve hatta yönetim ekibimizde bu oranın yüzde 50 olduğunu söylemek her defasında bizler için ayrı bir gurur kaynağı oluyor. Bu kapsamda, şirket olarak kadına ve kadın çalışanımıza verdiğimiz değer azımsanamayacak şekilde fazla” dedi.

signify-kadinlar-gunu-bulusma-haber-gorseli

Etkinlik kapsamında ayrıca, “Cesaret Veren Öyküler” Paneli, interaktif söyleşi, etkili iletişim atölye çalışmaları ve mini bilgi yarışma düzenlendi.

Signify İK Direktörü Elif Tutum Tuncer moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, Signify Türkiye Ortadoğu ve Pakistan Kurumsal İletişim Direktörü Ebru Bilge, Signify Hukuk Müşaviri Seza Ceren Aktaş, Signify Strateji ve İş Geliştirme Müdürü Selin Türkmenoğlu ve Signify Tedarik Zinciri Müdürü Zümra Uz katıldı. Her bir panelist kendi hikayesini anlatarak gençlere ilham kaynağı olurken, eğlenceli dakikalar da yaşandı.

Etkinlik sonunda gerçekleşen yarışmanın ilk 3 kazananı Signify’ın kadın liderlerinden mentorluk eğitimi alma fırsatı yakalarken tüm kız öğrencilere de Tuluhan Tekelioğlu’nun ‘Yapabilirsin’ isimli kitabı hediye edildi.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.