siemens-yazilim-robotu-bilgin-haber-gorseli

Siemens Türkiye’nin dijitalizasyon odağı kapsamda Tedarik Zinciri Yönetimi tarafından hayata geçirilen yeni yazılım robotu BİLGİN, sipariş yönetiminde kayda değer zaman tasarrufu sağlayarak iş gücünde verimlilik ve rekabette avantaj sunuyor.

Teknolojiye olan tutkusu ve köklü birikimiyle elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalizasyon alanlarında öncü olarak ülkemize değer katan Siemens Türkiye, dijital dönüşümü hızlandıran teknolojik ve inovatif çözümler sunmaya devam ediyor.

Yalnızca müşterileri için değil tüm paydaşları için değer yaratmayı hedefleyen Siemens Türkiye’nin yenilikçi çözümleri, iş modellerinden iç süreçlere kadar birçok alana yüksek hız, esneklik ve verimlilik kazandırıyor.

Dijitalizasyon odağı kapsamında tedarikçilerine de yeni dijital dünya için rehberlik eden Siemens Türkiye Tedarik Zinciri Yönetimi’nin hayata geçirdiği son teknoloji, yazılım robotu BİLGİN oldu. Uzun soluklu iş gücü gerektiren lojistik süreçlerde zaman tasarrufu sağlayan BİLGİN, tedarik zincirine önemli avantajlar sunuyor.

Tuğrul Günal: BİLGİN ile 1.750 saatlik iş sürecini 25 saate düşürüyoruz

Siemens Türkiye Tedarik Zinciri Yönetimi Bölüm Direktörü Tuğrul Günal, geliştirdikleri yeni robot yazılımı BİLGİN ile ilgili şunları söylüyor: “Sözleşmeli hizmet sağlayacılarımız ile lojistik süreç; hakedişlerin liste olarak alınması, bu listedeki fiyatların operasyonda çalışanlar tarafından sözleşme rakamlarına göre kontrol edilmesi, sistem üzerinden sipariş açılması, siparişin tedarikçiye ulaşması, düzenlenen fatura onayının sistem üzerinden başlatılması  gibi aşamalar üzerinden yürütülüyor.

Tüm bu süreçler yılda yaklaşık 1.750 saatlik iş gücü gerektiriyor. Siemens Türkiye Tedarik Zinciri Yönetimi olarak, yeni yazılım robotumuz BİLGİN ile bu süreyi 25 saate düşürerek ciddi bir zaman tasarrufu elde ediyoruz.

Üstelik tüm süreci oluşabilecek manuel hatalardan da arındırıyoruz. Süreçlerimizi 70 kat hızlandırdığımız bu teknoloji sayesinde sipariş sürecinin hızlanmasnı da sağlayarak, verimlilik ve rekabette önemli avantajlar elde edeceğiz.”

Yazılım Robotu BİLGİN’in Sunduğu Avantajlar:

  • Zaman tasarrufu, artan verim ve rekabet avantajı
  • Hak edişlerin sözleşmelerdeki fiyatlara uygun hesaplandığının kontrol edilmesi
  • Manuel hata oranının düşürülmesi
  • Maliyetlerin düşürülmesi
  • Katma değerli ve stratejik işlere daha çok zaman ayrılması
  • Siparişin tedarikçi firmalara daha hızlı iletilmesi

 

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.