Set otomasyon elektrik ltd şirketi 1994 yılında ölçü aletleri AMPERMETRE VOLTMETRE frekansmetre imalatı ile piyasadaki yerini alarak faaliyetine başlamıştır.

Sürekli olarak yeniliklere açık olan firmamız dijital ampermetre,voltmetre ,frekasmetre,wattmetre ve şöntler beraber özel ürünlerde üreterek ürün yelpazesin genişletmiştir.

Hangi markaların distribütörlüğünü yapıyorsunuz?

Murat Başar: Distribütörü olduğumuz jason fandan aksial ve kopmak fanlar fan telleri ac ve dc değişik voltaj ve ebatlarda ürünler ithal ediyoruz.aynı zamanda Distribütörü olduğumuz mehanizmi firmasından ise değişik ebat ve voltajlarda iş güç zaman saati ithal etmekteyiz.yüksek kalitede üretim yapan alman firması olan ebmpapst’ın istanbul bayiliğini yaparak her türlü kopmak, aksiyel ve radyal fan satışlarını gerçekleştirmekteyiz

Satışlarınızı genelde istanbul içinde mi yoksa Türkiye genelinde mi yapıyorsunuz?

Satışlarımız İstanbul ağırlıklı olmak üzere türkiye genelinde yapılmaktadır

Bayiliğini yaptığınız ürünlerden hangisinin satışını ağırlıklı olarak gerçekleştiriyorsunuz?

Satışını ve bayiliğini yaptığımız ürünler içerisinde imalıtmız olan ölçü aleti ve ithalatı yaptığımız fanlar satışlarımızda önemli yer tutmaktadır.

Sattığınız ürünlerin teknik desteği ve garanti süresiyle ilgili bilgi verir misiniz?

Satışını gerçekleştirdiğimiz tüm ürünlere imalatçı kimliğimiz ve ithalatçı kimliğimiz ile gereken tüm teknik desteği ve garantiyi vererek hiçbir müşterimizi mağdur etmemek için gerekli çabayı gösteriyoruz.

özellikle imalatımız olan ölçü aletleri müşterilerimizin kullanım hataları dahil olmak üzere garanti kapsamına alıyor ve sorunlarını gideriyoruz.

Sektörün gelişimi ile ilgili görüşleriniz nelerdir?

Sektörün dünyadaki durağan haliyle pekte geliştiğini düşünmüyoruz.özellikle imaltçıların ve ithalatçıların çoğaldığı piyasalarda var olmak bir hayli zor. Kaliteli üretim yerine ucuz üretim seçmelerininde sektörlerin gelişmelerine büyük bir engel olarak görüyoruz.

Sektörde ağırlıklı yaşadığınız problemler nelerdir ve bunların çözümünü nasıl sağlıyorsunuz?

Sektörümüzdeki en büyük problemimiz ucuz ve kalitesiz çin mallarıdır ve uzun ödeme vadeleriyle sektör bir hayli zorlanmaktadır.

eski bir firma olarak müşterilerimize sunduğumuz kaliteli ve uygun ürünlerle kendi çözümümüzü üretmeye çalışıyoruz.

Firmanızın kalite politikası ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Derginize yeni başlangıç yaptık fakat Türkiye genelinde çalışmalar yaptığınız ve özellikle iyi çalışmalar yaptığınız biliyoruz başarılarınızın devamını diliyoruz.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.