sespan-pano-ertan-ses-kalite-tesaduf-degildir
sespan-pano-ertan-ses-kalite-tesaduf-degildir

Röportajımıza firmanız hakkında kısa bir bilgi alarak başlayabilir miyiz?

Sespan Pano 18 yıllık bilgi birikimiyle 2008 yılında kurulmuştur. 60 uzman kadrosu, 2500 m2 kapalı alan, 750 m2 açık alan ile müşterilerine kaliteli ürünü uygun fiyatla ve hızlı servis ağı ile hizmet vermeyi kendine ilke edinmiştir.

Kurulduğu günden beri kaliteli üretim ve dürüst ticaret anlayışıyla müşterilerine en iyi ve hızlı hizmet vermeyi kendine bir sorumluluk bilmiştir. Gerek makine parkuru gerekse uzman ve teknik kadrosuyla sürekli kendimizi geliştirerek çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Firmanızın ürün yelpazesinde ne tür ürünler var öğrenebilir miyiz?

Firmamızın ürün yelpazesinde dikili tip modüler taban saclı, dikili tip dağıtım panoları, harici panolar, duvar tipi taban saclı dağıtım panosu ve harici tip şantiye panoları mevcuttur. Dikili ve duvar tipi rack kabinler ve her türlü özel pano üretimi yapılmaktadır.

Ürünlerinizin özellikleri nelerdir?

Ürünlerimiz dökme contalı, müşterinin isteği doğrultusunda IP değerleri olan ürünlerdir.  IP 41-IP 54-IP 66-IP 20 değerlerinde üretim yapıyoruz. Boya olarak standart 7035 yapılıyor. Müşteri isteğine göre farklı kodlarda da üretim yapıyoruz. Dökme contamız poliüreten sıvı contadır.

2018 yılı için hedefleriniz nelerdir?

2017 yılı için belirlediğimiz hedeflere yaklaştık. 2018 yılı için hedeflerimizi belirledik ve bunun içinde güçlü kadromuzla müşterilerimize daha kaliteli ürün ve hizmet için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret edeceğiz.

 

Firmanız Ar-Ge çalışmalarına bütçe ayırıyor mu, bu çalışmalarınız hangi aşamada?

Firmamız Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vermektedir. Her yıl başında bir önceki yılın değerlendirme toplantısında Ar-Ge için gerekli çalışmalar neler bunları konuşup o yönde yatırım yapmak için bütçe oluştururuz. Ar-Ge yapmayan hiçbir firma kendini geliştiremez ve teknolojiyi takip edemez. Bizim gibi imalatçılar sürekli Ar-Ge çalışmasına önem vermelidir.

Firmanızın kalite politikası ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Müşteri memnuniyetini felsefe olarak benimsemiş olan Sespan Pano, bu yönde çağdaş, dinamik, modern makine parkuru ile müşteri beklentilerini üst seviyede tutarak kaliteli ve uygun fiyat vererek müşterilerine karşı sorumlu hissetmektedir. Kalite tesadüf değildir.

Sektörü yakından bilen biri olarak sektörün gelişimi ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Sektörün gelişmesi için fiyatları alt seviyelere düşürmeden, haksız rekabet yapmadan gerek hizmetle gerekse kaliteli ürün yaparak müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak için daha çok çalışılmalıyız.

Sektörünüzle ilgili yaşadığınız sorunlar nelerdir,Bu sorunların çözümü noktasında önerileriniz nelerdir?

Sektörümüzde en büyük sıkıntı haksız rekabet. Merdiven altı diye tabir ettiğimiz firmalar fiyatları çok aşağı seviyeye çekerek bizlerin önünü kesmektedir. Bizler kalite belgelerini alarak ürünleri belirli bir standartta yapmaya özen gösteriyoruz.

Makine parkuruna da yatırım yaparak teknolojiyi yakından takip etmek zorundayız. Maalesef bazı rakip firmalar belgesiz ve daha düşük maliyetlerle üretim yaparak bizlerin rekabet şansını zorluyor. Uygun ürün üreterek maalesef kalite yakalanmıyor. Herkesin üretimi eşit anlamda olursa rekabet daha iyi olur.

Son olarak dergimize yönelik düşünceleriniz, önerileriniz ve paylaşmak istediklerinizi öğrenebilir miyiz?

Sektörüm Dergisi’ni Sespan olarak yakınen takip ediyoruz. Kendini sektörde kabul ettirerek hak ettiği yeri aldığına inanıyoruz.

Sektörü sürekli takip ederek farklılıkları yakalamak ve kendini geliştirmek adına sürekli çizgiyi yükselterek bu yakalanan ivmeyi sürekli tırmandırarak daha iyi ve amacına uygun şekilde çalışmalar yapacağınıza yürekten inanıyoruz.


 

Ertan Ses of Sespan Pano: “Quality is Not a Coincidence”

Let’s start our interview with brief information on your firm?

Sespan Pano was founded in 2008 with 18 years of experience. The company committed itself to offer quality products at an affordable price with a rapid delivery scheme to its customers operating on a production plant of 2500 m2 indoors and 750 m2 outdoors area with a total number of 60 specialists.

The company mission is to offer the best and fast services with a sense of fair trade and quality production since the day it was founded. With our machine park and our specialists and technicians, we are improving our operations every other day.

Can you tell us about the products in your portfolio?

Our portfolio consists of vertical modular switchboards with bottom plate, vertical switchboards, outdoor switchboards, wall-mounted switchboards with bottom plate, and switchboards for use construction sites. We are manufacturing vertical and wall-mounted rack cabins and any other custom switchboard designs.

What are the features of your products?

Our products are manufactured with cast membranes and are designed with IP rates as requested by the customer.  Among the rating options are IP 4, IP 54, IP 66, IP 20.  We are using standard 7035 as coating material. We are also able to manufacture using other materials as requested by the customer. Polyurethane liquid membrane is used.

What are your targets for 2018?

We were able to almost meet our targets for 2017. And now we have set our target for 2018. We are going to work towards our goal with the support of our qualified team in order to offer quality products and services.

Are you investing in R&D; what is your standing in this regards?

Our firm places great importance on R&D. In every executive assessment meeting held in the beginning of each year we discuss the to-do list for the next year’s R&D investments and create a budget for this purpose. It is impossible for any firm to develop without investing in R&D and they fail to keep up with the technology. Manufacturers like us need to place great importance on R&D.

Would you please let us know about your company’s quality policy?

As a company which has placed customer satisfaction to its core, Sespan Pano takes the full responsibility of offering the quality and best prices to its customers having met the customer expectations thanks to its modern and dynamic machine park. Quality is not a coincidence.

As a person who follows the developments in the sector closely, would you like to add something about it?

It will take hard work for the development of the sector which involves maximization of the customer satisfaction, manufacturing quality products and offering the best service without the embarrassment from unfair competition while keeping the prices at a standard level.

What are the issues you are dealing with your industry? What would you recommend as a solution?

Unfair competition, I believe, is the major problem of our sector. Some firms which are involved in under the counter production underbid for projects and proving an obstacle in the growth of our sector.

We are paying utmost attention to the standards obtaining the relevant documents. Also investing in our machine park, we need to follow the latest technologies. Unfortunately, some of our rivals are pushing their competitive advantage without such documents offering better deals. It is not possible to achieve the standard with average quality. If each actor was to manufacture at a normal level, the competition would be healthier.

Finally, would you like to share your opinions and recommendations regarding our magazine with us?

As Sespan, we are following Sektörüm Magazine closely. We believe that the magazine has gained the deserved recognition with hard work. We believe that you will help us raise the bar in the sector with increased focus on differences and developments and work towards the advancement of the sector every other day.