sektorun-yerel-basarilari-ile-icinizi-isiticak-bir-nisan-sayisi

Nisan sayımızı hazırlarken tüm ülkenin gündeminde olduğu gibi, sektörün gündeminde de ekonomik problemler ve öngörülemeyen yarınlar vardı. Öte yandan işimizin belki de en güzel tarafı olan, sektörün yerel başarılarına şahitlik etmeye devam ettik bu süreçte. Yanı başımızda parlayan yıldızlardan umut ve cesaret ışığı almak, zor günlerin en büyük kurtarıcısıdır.

Sektörüm Dergisi’nin gerek yerli üretimin başarılarından, gerekse birlik içerisinde ortaya koyulmuş projelerden oluşan Nisan sayısı da “Neden çok çalışmalıyız?” sorusuna cevap niteliğinde ışıklar barındırıyor içerisinde.

Genco Uysal merakla beklenen gezi yazılarına bu ay Mısır’ı ekleyerek, bizlere ülkeyi yakından tanıma fırsatı sundu ve Türk yatırımcılara tavsiyelerde bulundu. Tecrübelerini iş insanları ile paylaşan bir diğer isim ise “Bir İş Kurmak İçin Bilinmesi Gereken Ayrıntılar” yazısı ile Kadri Demir oldu.

Semih ÇalapkuluHidrofor Seçimi Nasıl Yapılır?” yazısı ile mühendislik üzerine uzman bilgilerini bu ay da tüm sektörün yararına sundu.

Gelelim güzel haberlere:

Yazarlarımızdan Ahmet Soylu, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapım aşamasından, süreç içerisindeki ayrıntılarından ve Signify olarak projeye verdikleri katkılardan bahsetti.

Bugünlerde üretiminin %60’ını 6 kıtada 70’den fazla ülkeye ihraç eden Üntel Kablo, zorlu çalışma şartlarına uygun maden ve tünel kablolarını tanıttı.

Türkiye pazarında %100 yerli üretim “Discrepancy Şalteri” açığını kapatan Kardeş Elektrik, gördüğü yoğun ilgiyi ve geçmişten bugüne discrepancy şalteri üretim süreçlerini anlattı.

Ekon Kondansatör CEO’su Saygun Karaca ile yaptığımız röportajda Türkiye’de kondansatör üreten iki önemli firmadan biri olmayı ve bu ürün grubunun zorluklarını konuştuk.

Saygun Bey kondansatör üretiminin zorluklarından bahsederken; çok çalışarak, çok üreterek ve kendi ürünlerimize pozitif ayrımcılık yaparak aydınlık günlere çıkabileceğimizi belirtip, tüm sektörü motive olmaya ve yarınlara inanmaya davet etmeyi de unutmadı.

Türkiye’nin, her alanda %100 yerli üretimler yapabilecek kadar güçlü bir ülke olduğunu bu gelişmeler ile yeniden hatırladık.

Milli marka olma yolunda hızla ilerleyen Alves Kablo, dünyanın 4 kıtasında 30’dan fazla ülkeye yaptığı ihracatla ülke ekonomisine bulunduğu katkıları anlattı.

Dünyadaki marka bilinirliğini arttırmak adına yaptığı çalışmalardan bahsetti. Geçtiğimiz ay Middle East Energy Fuarı’na katılan Mutlusan, yoğun ilgi gören standı ile Dubai’de estirdiği rüzgarı bizlerle paylaştı.

FRER markasının Türkiye pazarındaki en önemli tedarikçisi Novsen ile B Tipi, X..DB3 serisi toprak kaçak akım rölelerini inceledik.  Alkanlar Elektrik’in bölgenin en prestijli projelerinden olan Sinpaş Kızılbük Projesi’nin elektrik malzemeleri tedarikçisi olması üzerine konuştuk.

Beş A acil durum aydınlatma sistemleri tasarlanırken dikkate alınması gereken başlıca mekânları açıklayarak güvenliğin önemini bir kez daha vurguladı.

İsmail Cenk Kural “Yangından Korunmada IoT (Nesnelerin İnterneti) Sistemlerinin Önemi” ile dijitalleşmiş ve daha etkin bir yangından korunma sisteminin mümkün olduğundan bahsetti.

Yazarlarımızdan Hikmet BAYDAR ve Yılmaz CAYMAZ toplumun her kesimini aynı kaygıların çatısı altında toplayan bu kriz ortamını bizler için yerel ve global çapta değerlendirdi.

İçerisinde bulunduğumuz süreci ve olası getirilerini ekonomi biliminin penceresinden okuyucularına tasvir etti.

Böylece biz de okudukça içinizin ısınacağı, güzel günler için çalışma azmi ile harekete geçeceğiniz Nisan sayımızı hazırlamış olduk.

Bizleri, aydınlık yarınların geleceğine inandıran bu haberleri yapmamızı sağlayan tüm firmalarımıza teşekkürlerimi iletirken, tüm okuyucularımıza keyifli okumalar dilerim.

Ecem Keskin 1997 yılında Hatay’da doğmuştur. Çocukluğundan itibaren Eskişehir’de yaşamaktadır. Ortaokul ve lise yıllarında takım sporcusu olarak kulaç attıktan sonra üniversite öğrenimi sırasında 3 yıl boyunca Osmangazi Üniversitesi’nde yüzme antrenörlüğü yapmıştır. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra küçük bir ajansta çeşitli markalara içerik tasarımı ve reklam planlama hizmetleri vermiştir. Ajans tecrübesinden sonra bir buçuk yıl boyunca elektrik/otomasyon alanında çalışma faaliyetleri yürüten bir markanın “Halkla İlişkiler ve Tanıtım Uzmanı” pozisyonunda ve e-ticaret ekibinde görev alarak sektöre girmiştir. Şimdilerde Sektörüm Dergisi editörü olarak çalışma hayatını sürdüren Ecem Keskin, hayallerini gerçekleştirmekle meşgul.