Elektrik, otomasyon, lojistik ve enerji devleri bu yıl da 8-11 Haziran tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen WIN Eurasia 2022 Fuarı’nda buluştu. Sektörüm Dergisi ekibi olarak, her zaman olduğu gibi sektördeki önemli gelişmeleri sizlere aktarmak ve birbirinden değerli iş ortaklarımızı ziyaret etmek için oradaydık.

Sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine, otomasyon hizmetlerinden elektrik ve elektronik ekipmanlara, hidrolik ve pnömatik hizmetlerden tesis içi lojistiğe kadar geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistemi bir araya getiren WIN Eurasia, bu yıl 8-11 Haziran tarihleri arasında tüm katılımcı ve ziyaretçilerine 360 derece imalat sanayii deneyimi yaşatmak için gerçekleştirildi.

Endüstri devlerinin bir araya geldiği etkinliğe, Sektörüm Dergisi ekibi olarak sektörümüzün tüm üyelerinin gözü ve kulağı olarak katıldık. Öte yandan hem iş ortaklıkları ile bizlere hem de ürettikleri değerler ile ülkemize artı katan markalarımızla bir araya gelerek keyifli sohbetler gerçekleştirdik.

WIN Fuarı standında yoğun bir ziyaretçi ilgisi ağırlayan Üntel Kablo’yu ziyaret ettiğimizde, Üntel Kablo Yönetim Kurulu Üyesi Onur Serhat Günan ile çalışmaları üzerine verimli bir sohbet gerçekleştirdik. Üretim aşamalarındaki başarıları ve yürüttükleri çok kıymetli projelerin dönüşleri üzerine konuştuk.

Üntel Kablo Onur Serhat Günan Sektörüm Dergisi Röportajı Win Eurasia 2022

Onur Serhat Günan, ürün gruplarına yönelik gelişmelerinden ve yakın gelecekte hayata geçmesi planlanan projelerinden de bahsetti. Sergiledikleri ürünlerin kalabalıklar tarafından dikkatle incelenmesi Üntel Kablo’nun günümüzde sahip olduğu gurur tablosunu özetler nitelikteydi. Ayrıca çok çalışanların söyleyecek çok sözü olurmuş, Üntel Kablo önümüzdeki süreçlerde artan pazarlama çalışmaları ile kablo pazarında öne çıkmaya devam edecek gibi görünüyor.

Güçlü kadrosu ile fuar boyunca standında ziyaretçilerini ağırlayan Kardeş Elektrik, ürün grupları ve yerli üretimine sürekli eklediği kilometre taşları ile yine ilgi odağındaydı. Kısa süre önce Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna getirilen Halil Çınarlı ile, Kardeş Elektrik ailesine katılma hikayesini ve Kardeş Elektrik’in güncel çalışmalarını konuştuk.

Kardeş Elektrik Halil Çınarlı Sektörüm Dergisi Röportajı Win Eurasia 2022

WIN Eurasia 2022 Fuar’ında karşılaştıkları yoğunluktan duydukları memnuniyetini dile getiren Halil Çınarlı, “Pandemi süresince online toplantı ve fuarlara ne kadar ayak uydurmuş olsak da insan olduğumuz için sosyalleşme ihtiyacımız ortaya çıkmaya başlamıştı, fuarda sektör olarak yeniden bir araya gelmek hepimize iyi geldi.” açıklamalarında bulundu.

WIN Eurasia 2022 Fuar’ına ziyaretçi olarak katılan, değerli iş ortağımız Mete Enerji Satış Müdürü Kemal Timur ile fuar üzerine değerlendirmelerde bulunduk.

Mete Enerji Kemal Timur Sektörüm Dergisi Röportajı Win Eurasia 2022

Kemal Timur, bünyesinde yer alan bayileri ile kurmuş oldukları bağlantıların piyasa üzerinde yaratmış olduğu etkiye değinirken bu ilişkilerinde “Güçlü Bağlantılar” mottosundan yola çıktıklarını dile getirdi. Mete Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Murat Mete’nin ihracat çalışmalarını geliştirmek adına Kanada’ya yerleştiğini açıklayan Kemal Timur, hem Avrupa hem de Amerika kıtalarında kurulacak olan bölge müdürlükleri ile ihracat çalışmalarına hız katacaklarını ifade etti.

Son olarak, Mete Enerji’nin en iddialı ürün grubu MeteCon içerisinde yer alan Çok Kontaklı Takımlar’ın üretimini yapan sayılı firmalardan biri olduklarını belirten Kemal Timur, ürettikleri takımlar ile bu alanda Avrupa’da üretim yapan ilk 3 firma arasına girmeyi hedeflediklerini açıklayarak, bu pazarda giderek güçleneceklerini ifade etti.

sektorum-dergisi-win-fuari-resit-gogus-2022-pelsan-aydinlatma

Fuar sırasında ziyaret ettiğimiz bir diğer firma olan Pelsan Aydınlatma’nın Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Göğüş ile yaptığımız sohbette, Pelsan Aydınlatma’nın bulunduğu konumdan oldukça memnun olduğunu ve ilerleyen yıllarda çok daha ses getiren başarılara imza atacaklarını belirten Göğüş, şirket içerisindeki ikinci kuşaktan çok umutlu olduğunu dile getirdi.

Trimbox Yönetim Kurulu Üyesi Didem Yurttaş, WIN Eurasia boyunca gördükleri ilgiden dolayı duydukları mutluluğu paylaşırken öne çıkan ürünleri ve şirketçe verdikleri özverili çalışmalar sonucunda pazar tarafından anlaşılması üzerine duydukları mutluluğu açıkladı.

Dergimizle dostluğu uzun yıllara dayanan Arman Bıyıklı’yı, Tbloc standında ziyaret etme fırsatı yakaladık. Kendisi Tbloc markasının günden günde daha fazla ilgi görmesinde gerçekleştirdikleri pazarlama çalışmalarının büyük katkısı olduğunu ve bu ilginin artarak devam edeceğine olan inançlarından bahsetti.

Son olarak Çetinkaya Pano standında keyifli bir sohbet geçirdiğimiz Ezgi Yılmaz ile sektörde birlikte yapabileceklerimiz üzerinde konuşarak, fikir alışverişinde bulunduk.