sektorum-dergisi-kasim-sayisi-kis-sezonunun-yogun-gundemi-ile-yayinda

Kışın yavaş yavaş kapımıza dayanmasıyla birlikte sektör yoğun temposuna yeniden dönüş yaptı. Hal böyle olunca Sektörüm Dergisi Kasım sayısı da yoğun temponun getirdiği yoğun gündemi ile okuyucularıyla buluştu.

Sektörün eski temposuna dönmesiyle birlikte fuarların ve sektörel etkinliklerin hız kazandığı döneme girmiş bulunuyoruz.

Bu ay Light+Building Frankfurt Fuarı, Uluslararası Enerji Fuarı ve World E-Commerce Forum gibi birçok sektörel buluşma gerçekleşti.

Elektrik malzemeleri, aydınlatma ve akıllı ev sistemleri sektörleri yoğun ve bir o kadar da verimli bir maratonu geride bıraktı.

Bu süreçte markaların katıldığı fuarları, fuar atmosferlerini ve fuarlarda öne çıkan ürünleri sizler için Kasım sayımızda derledik.

Avrupa’da yaşanan enerji krizi de yine kışın gelmesiyle birlikte yeni önlem ve kısıtlamalara yol açtı.

Sizler için elektrik sektörüne yönelik Avrupa’da gerçekleşen gelişmelerden de Kasım sayımızda bahsettik.

Başoğlu Kablo, kış mevsiminin sert geçtiği bölgeler için geliştirip ürettiği, buz eritme sistemlerinin deyim yerindeyse bel kemiği olan ısıtıcı kablolarını tanıttı.

Genco Uysal bu ay bizi Afrika’nın beşinci büyük ekonomisine sahip olan Fas’a götürdü.

Hikmet Baydar CNN Türk kanalında yayınlanan “Gündem” programındaki değerlendirmelerinin yanı sıra, Ekonomi Güven Endeksi’ni bizler için yorumlayarak Kasım sayımıza değer kattı.

Semih Çalapkulu, “Dünya’da ve Türkiye’de Hidrojen Enerjisine Kapsamlı Bir Bakış” makalesi ile hidrojen enerjisine dair bilinmesi gereken tüm ayrıntıları Kasım sayımıza taşıdı.

Kadri Demir, “Ofislerde Verimlilik Neden Düştü?” konulu yazısı ile, uzunca zamanlar profesyonel hayatta ve LinkedIn’de gündeminde yer alan bir probleme ışık tuttu.

Yılmaz Caymaz, bir süredir anlattığı “SPIN” tekniğinin bu ay “Öneri ve Uygulama” evrelerinden söz etti.

Kasım sayımızda iş ortaklarımız çeşitli mutluluklarını da taşıdık. Örneğin Kıraç Group’un coşkuyla kutladığı 40. Yılının ayrıntıları ilerleyen sayfalarda karşınıza çıkacak.

Bu sayının bir diğer güzel haberi ise başarıları VDE Alman Enstitüsü tarafından sertifikalandırılan Mutlusan oldu.

Sektörüm Dergisi Kasım sayısı, bu yazıya sığmayacak birbirinden değerli içeriği, haberleri ve uzman makaleleri ile sektörü yakından takip edebileceğiniz en doğru kaynak olarak sizlerle.

Kış sezonuna birlikte “Merhaba!” dediğimiz tüm kıymetli okuyucularımıza güzel bir Kasım ayı ve keyifli okumalar dilerim.

Sevgilerimle..

Ecem Keskin 1997 yılında Hatay’da doğmuştur. Çocukluğundan itibaren Eskişehir’de yaşamaktadır. Ortaokul ve lise yıllarında takım sporcusu olarak kulaç attıktan sonra üniversite öğrenimi sırasında 3 yıl boyunca Osmangazi Üniversitesi’nde yüzme antrenörlüğü yapmıştır. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra küçük bir ajansta çeşitli markalara içerik tasarımı ve reklam planlama hizmetleri vermiştir. Ajans tecrübesinden sonra bir buçuk yıl boyunca elektrik/otomasyon alanında çalışma faaliyetleri yürüten bir markanın “Halkla İlişkiler ve Tanıtım Uzmanı” pozisyonunda ve e-ticaret ekibinde görev alarak sektöre girmiştir. Şimdilerde Sektörüm Dergisi editörü olarak çalışma hayatını sürdüren Ecem Keskin, hayallerini gerçekleştirmekle meşgul.