Yeni sayımızla tüm sektöre merhaba; Keyifli bir yoğunluk içerisinde hazırladığımız Eylül sayımızda yine; bütün ay göz atmak isteyeceğiniz doyurucu içeriklerle başbaşa olacaksınız. Sektörel haberler ve değerli yazarlarımızın uzmanlık alanlarındaki yetkinliklerinden süzülen özel bilgiler sizi bekliyor.

Sektörümüzde özellikle satın alma dönemleri ve projelerin hareketlenmesi sebebiyle önemli bir aya girdik. Sanayici dostlarımızla mevcut döneme ilişkin sohbetlerimizde genellikle kısa dönem öngörülerini paylaşıyoruz.

Bu bağlamda herkesin beklentisi, Eylül ayında sektörde bir hareketlenme olacağı şeklinde izah etmek mümkün. Ben de buna paralel biçimde, (pandemi ile ilgili ağır bir tablo ve dolayısıyla yasaklar yaşamazsak) aynı şekilde nispi bir iyileşme olacağını düşünüyorum.

PAKİSTAN’A GİDİYORUZ

Bir solukta okuyacağınız Genco Uysal yazısında Pakistan’a kısa bir yolculuk yapacaksınız.

Pakistan’ın mercek altına alındığı makale; pazarın durumu, özellikle elektrik aydınlatma sektörü odağında Türk ürünlerinin yaygınlığı ve öne çıkan markalarımızdan, ülkede “ben de varım!” demek isteyen üreticilerimiz için, devlet politikalarından tavsiyelere kadar geniş bir incelemeyle yine bir rehber niteliğinde..

Avukat Ahmet Öztan‘ın; Temmuz sayımızda incelediği iş sözleşmelerinde ceza koşullarına ilişkin yazısına ilave olarak işveren ve işçi arasındaki sözleşmelerdeki ceza koşullarına dair hükümleri paylaşıyor.

Elektronik hizmet uygulamaları ve e-vergilendirme ye dair değişiklikler ve kolay erişeceğiniz
hizmet alanlarını Kadri Demir’in makalesinde bulabilirsiniz. Yılmaz Caymaz makalesinde ise bu ay; pandeminin yarattığı olumlu kaosun sektöre etkileri ele alındı.

Eylül sayımızda özel olarak incelemeye alınan yeşil enerji ve enerjinin verimli kullanımına ilişkin birçok haber bulacaksınız.

GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ SIFIR ENERJİLİ YAPILAR

Sektörüm Dergisi okur ve takipçileri; Tüm Dünya’da önemi yükselen, artık devlet politikalarına birincil etken olarak yönlendiren ve belki de tüm geleceğimizin bugün alacağımız önlemlere göre şekilleneceği “enerji verimliliği” konusuna hassasiyetimizin farkındadır.

Toplumsal bilinçlenme ve alt başlıklarında enerji verimliliğini doğru yöneteceğimiz tüm uygulama alanlarına ilişkin örnekler ve incelemeleri yayınlamaya devam edeceğiz.

Bu kapsamda kıymetli yazarımız Semih Çalapkulu sizler için Sıfır Enerjili Bina makalesini kaleme aldı. Makalede Sıfır Enerjili Binalar nedir ve nasıl yapılır ? sorusu en yalın haliyle yanıt buluyor.

Amerika Yeşil Binalar Konseyi tarafından belirlenen başlıklar ve AB’nin gelecek yıllara
ait hedefleri, teknik bilgi ve resmi raporların yanısıra, oldukça basit bir anlatımla, yapılarımızda yapmamız gerekenlere dair ışık tutacak bir makale hazırlandı.

Ayrıca burada, Sektörüm Dergisi’nin de sponsoru olduğu, 23-27 Eylül tarihlerinde düzenlenecek bir etkinlikten, ZeroBuild’20’den özellikle bahsetmek gerek. Ulusal ve uluslararası oturumlarla Dünya’da enerji alanında öne çıkan birçok teknik adam ve sektör paydaşlarının bir araya geleceği etkinliği kaçırmamanızı tavsiye ediyorum.

Kim neler yapıyor, sektöre giren yeni ürünler hangileri ve ne tür gelişmeler yaşanmış, diyorsanız haydi başlayalım;

Keyifli okumalar..

1983 İstanbul doğumlu olan Nurşah Sunay aslen Of’ludur 🙂 Elektrik Aydınlatma sektöründe reklam satışı, marka danışmanlığı, sektörel fuar hizmetlerine kadar olan tüm Satış-Pazarlama birikimini, 2010 yılında kurduğu Sektörüm Elektrik Aydınlatma Dijital Dergisi’ne taşıyarak sektöre önemli katkı sunan bir medya organı oluşturmuştur. Farklı disiplinlerde bilgi edinmeyi kişisel ilgi alanı olarak benimsemiş; Ekonomi alanında Sermaye Piyasası ve Menkul Kıymetler Borsası, Dinler Tarihi alanında İlahiyat ve Gazetecilik alanında Yeni Medya lisans ve ön lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Evli ve 4 çocuk annesi olan Nurşah Sunay, tüm mesleki faaliyetlerini, Sektörüm Dergisi’nin Dijital Medya Direktörlüğünü de üstlenen eşi Serdar Sunay ile birlikte yönetmektedir.